Two Film Konusu ve Yorumu – Netflix – Oyunculara Yazık Olmuş

Two Film Konusu ve Yorumu adlı yazıda; geçtiğimiz günlerde yayınlanan Two filmini, konusuna, yorumuna, oyuncu kadrosuna, hangi ülkenin yapımı olduğuna, yönetmenine, yayın tarihine ulaşabilirsiniz. Bilgitutuk.com

İspanyol yapımlarının sert ve kanlı sahneleri, kimi zaman hikayeyle harmanlanıp ortaya iyi ürün çıkarsa da bazen izleyiciye hakaret derecesinde yavan kalabiliyor. Psikolojik gerilim filmleri çok tercih ettiğim bir tür değildir doğruyu söylemek gerekirse. Bu tür yapımlara başlarken hep bir önyargıyla başlarım. Fakat ortaya iyi işlenmiş bir hikaye çıktığında da hakkını veririm.

10 Aralık 2021tarihinde Netflix platformunda yayınlanmaya başlayan İspanyol yapımı Two filmi için ne yazık ki aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.

Two Film Konusu

Sara ve David birbirlerini tanımayan iki yabancıdır. Tek ortak noktaları karınlarında, onları birbirlerine bağımlı kılan dikişler. Bir gün uyandıklarında birbirlerine yapışık halde canları acıyorken bulurlar kendilerini. Olup bitenler hakkında hiçbir fikirleri olmasa da tek bildikleri karınlarındaki korkunç acıdır. Sara, boşanmak üzere olduğu eski eşi tarafından bu hale getirildiğini düşünürken; David, çok da iç açıcı olmayan geçmişinin onun peşini bırakmadığı çıkarımına varmaktadır. Her iki genç de neden çıplak bir şekilde birbirlerini dikili olduklarını bulmaya çalışırlarken, kendi hayatlarını irdelemeye başlarlar.

Ortak bir noktaları olmalıdır.

Sara, kendisinin 33 yaşında olduğunu, ailenin tek çocuğu olarak mutlu sürdüğünden bahseder. Elbette kendisinden yaşça büyük kocasına kadar. David ise; 38 yaşında ,kadınlar tarafından rağbet görülen bir hayatının olduğun söylemektedir. Üzerine bir de her ikisi de şehrin farklı yakalarında hayat sürerler. Hiçbir ortak noktaları görünmese de zaman geçtikçe birbirlerine gerçekleri anlatırlar. Zannettiklerinden fazla iç içe hayatlarının olduğunu öğrendiklerinde, bağlı oldukları dikişleri kesseler de birbirlerinden kurtulamayacaklarını fark edeceklerdir.

Gelelim Filmin Yorumuna

Two filmi, ilk sahnelerde kendini izlettirmeyi başarıyor. Sara ve David ile beraber şaşırıyor onların neden orada olduklarına dair sorgulamalarını merakla izliyorsunuz. Fakat dakikalar geçtikçe film temposunu yavaşlatıyor. Daha sonra, on 15 dakikada ise öyle hızla olaylar çözülüyor ne biz şaşırabildik nede onlar şaşıracak zamanı bulabildiler.

Oyunculuklar çok çok iyiydi hakkını vermek gerekiyor. Birbirlerinde bağlı olduklarında aralarında tensel çekime karşı koyma çabaları, korkuları, öfkeleri, acı çekmeleri çok gerçekçiydi. Fakat hikaye hiç olmamış. Aslına bakarsanız ortada bir hikaye falan da yoktu. Yönetmen Mar Targarano ve başroldeki iki oyuncu için bu yapım, fazlasıyla değişik olabilir; fakat izleyici açısından sınıftan kalıyor.

Kısacası Two filmi, iyi malzemeyle berbat bir ürün ortaya çıkaran bir İspanyol yapımı; insan onları izledikçe, oyunculara yazık olmuş demeden geçemiyor.

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Pablo Darqui – David
  • Marina Gatell – Sara
  • Esteban Galilea – Mario
  • Kandido Uranga – Oscar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.