Torontolu Adam Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Torontolu Adam Film Konusu ve Yorumu adlı yazıdan okuyucular; filmin konusuna, yorumlarına, yönetmenine, senaristine, yayınlandığı platforma, oyuncu kadrosuna, imdb puanına ve kişisel analizlerime ulaşabilirler. Keyifli okumalar. Bilgitutuk.com.

torontolu-adam-film-konusu-yorumu-oyuncuları-imdb

24 Haziran 2022 tarihinde izleyenlere aksiyonu bol sahneler sunan Torontolu Adam filmi; Netflix platformunda yerini aldı. Yönetmen koltuğunda aksiyon filmlerini ekrana taşımakta usta isim Patrick Hughes oturuyor. Filmin senaristliğini ise aynı tarzda hikayeler kaleme almış olan Robbie Fox ve Chris Bremner ikilisi paylaşıyor. İki zıt karakterin yollarının kesişmesini konu alan film; Kanada’nın Toronto kentinde bulunan Ontario bölgesinde çekimlerini tamamladı.

Torontolu Adam Film Konusu

Teddy Nilson; eline attığı her işi batıran, beceri yoksunu bir adamdır. Bu genç adamın tek başarısı, karısını tavlayıp onunla evlenmek olmuştur. Fakat bu başarısızlıkları yüzünden karısını da kaybetmesi an meselesidir. O nedenle karısının doğum gününde Virginia’da bir kulübe kiralar. Niyeti, eşine unutamayacağı bir doğum günü armağan etmektir. Fakat yazıcının kartuşu bittiği için adres tam olarak okunmaz. Teddy işte onu bile değiştirmeyi akıl edememiş daha doğrusu umursamamıştır. Tatile gittiklerinde karısını yoga salonuna bırakır ve kendisi de kulübenin yolunu tutar üstelik okunmayan bir kağıtla, ardından 1465 numaralı kulübede kendini bulur. Orası Torontolu Adam lakaplı bir suikastçının beklendiği yerdir. Yine yanlış yollara sapmıştır Teddy Nilson.

Torontolu Adam, işinde usta fakat kimse tarafından tanınmayan usta bir katildir. Kulübedeki adamlar Teddy’i bekledikleri suikastçı zannederler. Ardından kulübeyi FBI basar ve Teddy’e bir teklifte bulunurlar. Peşlerinde oldukları adamı yakalamak için Torontolu Adam taklidi yapmalarını isterler. Çünkü kulübedeki adamlar patronlarına Teddy’nin fotoğrafını yollamışlardır. Teddy teklifi kabul etmek zorunda kalır. Fakat gerçek Torontolu Adam’ın onları takip ettiklerinden bihaberdirler. Gerçek suikastçıyla karşılaşan Teddy, onun istediklerini yapmak zorunda kalır. Peki bir katille iş birliği yapma noktasına getiren beceriksizliği, onu bu girdaptan kurtarmaya yetecek mi? Tek derdi bu değildir genç adamın. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de Torontolu Adam patronu tarafından ihanete uğrar ve peşlerine Miamili Adam lakaplı psikopat bir suikastçı takılır.

Film Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Benim cevabım, klasik bir Amerikan filmiydi işte, olacaktır. Pek bir numarası yoktu filmin. Her zaman ekranlarda görmeye alışık olduğumuz bir havası ve konuşma üslubu vardı. Bu havayı, karakterlerin komedi yapma sevdasıyla bazen abartılı boyutlara taşındığını görüyoruz.

Filmi fazla eleştiremeyeceğim nedeni ise; aynı tür bir çok örneği bulunan yapımların bu zamana kadar rüştünü ispatlaması hatta alkışlanmış olması. Bu yapımında diğerlerin eksik kalır bir yanı bulunmuyor. Aksiyon ve komedi türünde bir film yapıyorsanız o filmin gerçeklikten uzak bir tutum sergilemesi de gayet olası duruyor. Fakat biraz yaratıcılık ta fena olmazdı hani. Neticede bir iş tutuyor diye o işin her formunu ekran önüne taşımak zorunda değiller. Bunun yanında aksiyon sahneleri göz doyuruyor. Özellikle hareketli kamera ile çekilmiş yerler oyuncuların profesyonelliğini gözler önüne sermiş.. Fakat komedi kısmı çok alışılagelmişti keza konusu da öyle. Ben karşımda, doksanlı yıllarda ekranlarda boy gösteren herhangi bir filmden daha fazlasını göremedim. Aynı konuşma tarzı, aynı hikaye örgüsü, birbirine paralel uzanan oyunculuklar… Filmin o dönemlerden tek farkı, arabaların markası ve oyuncuların giydiği kıyafetlerin yeniyi yansıtıyor olmasıydı.

Torontolu Adam Film Konusu ve yorumu adlı yazımın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Son olarak bu tür, aksiyonun içerisine komedi karıştıran yapımları seviyorsanız izlerken keyif alabilirsiniz. Elbette çok beklentiye girmeden. Filmin imdb puanı şimdilik 5,8/10. Keyifli Seyirler.

Filmin Oyuncu Kadrosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.