The Witcher Dizi İkinci Sezon İncelemesi – Netflix

The Witcher Dizi İkinci Sezon İncelemesi adlı yazıda okuyucular; The Wither dizisinin ikinci sezonuna dair yorumlara, analizlere, konusuna ulaşabilirler. Bilgitutuk.com

the-witcher-ikinci-sezon-inceleme

The Witcher dizisi; Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınan kitabın, aynı adla uyarlanmasıdır. İlk olarak 2019 yılında yayınlanmaya başlanan dizinin ikinci sezonu; ondan iki yıl sonra, 17 Aralık 2021 tarihinde platformda yerine aldı. Peki, çeşitli sebeplerle ilk sezonu unutturacak kadar ara verdikten sonra yayınlanan bu dizi, beklentiyi karşıladı mı?

The Witcher Dizi İkinci Sezon Konusu

İkinci sezon; kızına kavuşan Geralt’ın, güvenli yer olarak kabul ettiği ve diğer Witherlerin de yaşadığı kaleye doğru ilerlemesiyle başlıyor. Bu canavar avcısının tek amacı; Ciri’yi, verdiği söz neticesinde hayatta tutmaktır. Fakat bunu yapabilmek için; bu genç kızın, içerisinde günden güne büyüyen gücün kaynağını hesap etmesi gerekmektedir. Çünkü bu güç yüzünden pek çok düşman onun peşine düşer. Yennefer de buna dahil. Geralt, son savaşta Yennefer’in öldüğünü düşünmektedir. Fakat Yennefer büyü gücünü, sinsi ve güçlü bir varlığın pençesine kaptırmış; gücünü geri alabilmek için de onunla bir anlaşmaya varmıştır. İnsanların çaresizliklerinden ve korkularından beslenen bu gizemli varlığın Yennefer’dan tek isteği, Ciriyi ona getirmesidir.

Gelelim Dizinin Yorumuna

Açık söylemek gerekirse ben bu sezonu ilk sezona nazaran biraz zayıf buldum. Dizinin genel atmosferinden uzaklaşılmış, sadece Ciri ve onun ergen tavırları üzerine inşa olmuş bir sezon izlettiler bizlere. İlk sezonun avcılık ruhu yada her bölümün film havasında geçen tadı bu sezonda bulamıyorsunuz. Geralt; bir canavar avcısı olarak varlığını tamamen kaybetmiş, çocuk bakıcısı olarak çıkıyor karşımıza. Tamam, ilk bölümler Ciri’nin bu dizi için kilit bir noktada olduğunu belirttiler fakat tüm yolların ona çıkması çok abartıya kaçmış. Örneğin Yennefer; bu sezon çok pasif kalmış, ilk sezondaki havasını tamamen kaybetmiş bir karakter.

Dizinin ilk ve son iki bölümü benim gözümde geçer not alan yerleriydi. Dizinin adı The wicther fakat The Ciri olsaydı daha iyi olabilirmiş. Her bölüm onu izlemekten ve onun etrafında dönen olayları, tekrar tekrar bize sunmalarından hoşlanmadım. Mutasyona uğramış bir canavar avcısının hikayesini konu olarak taşıyorsa bir yapım, bana göre bunun hakkını vermek zorunda. Bir izleyici olarak benim puanım, ‘daha iyisi olabilirdi‘ olacaktır.

The Witcher dizi ikinci sezon inceleme yazısına son vermeden önce söyleyebilirim ki; The witcher dizisinin ikinci sezonu, birinci sezonun gölgesinde kalarak, ergen bir kızın elinde heba olmuş bir sezon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.