The Unforgivable Film Konusu ve Yorumu – Netflix

The Unforgivable film konusu ve yorumu adlı yazıda; 10 mayıs 2021 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan filmin konusuna, yorumuna, yönetmenine, oyuncu kadrosuna, yapımı olduğu ülkeye dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Bilgitutuk.com

Her insan, mutluluk kartını çekerek çıkmaz hayatın karşısına. Kaderin insanların yüzüne gülmeyen bir yönü de vardır. Ne yaparsanız yapın yada nereye gidersenize gidin üzerinizden silkeleyip atamazsınız o kara yazıyı. Bir gün hayatınızın kararacağı varsa o hayat o gün kararır.

Alman ve Amerikan ortak yapımı The Unforgivable filminde olduğu gibi. The Unforgivable, bir gün içerisinde bir ömrü ziyan olan genç bir kadının sertleşen hayatını konu alıyor.

The Unforgivable Film Konusu

Ruth Slater; küçücük hayatına düşen bir darbe sonucunda hem özgürlüğünü hem de kardeşini kaybeden bir kadın. 20 yıl önce bir polis memurunu öldürme suçundan hapis yatar ve o esnada 5 yaşında olan kardeşinin 20 yıl boyunca yüzüne hasret yaşar. Şartlı tahliye olarak salıverildiğinde ilk iş olarak kardeşinin peşine düşer. Amacı onun hayatını karartmak yada değiştirmek değildir. Yıllardır hasretini çektiği küçük kardeşinin; nasıl bir hayat yaşadığını, nasıl büyüdüğünü görmek istemektedir. Fakat kardeşini evlatlık alan aile buna izin vermez, bunun üzerine bir avukat tutar. Avukat yıllar önce kardeşiyle yaşadığı evin yeni sahibidir. Merhametli ve empati duygusu gelişmiş bu avukat bir polis katiline yardım eder tüm toplumun aksine.

Ruth bir yandan kız kardeşinin peşine düşmüşken bir taraftan da iki işte birden çalışmaktadır. İlk çalıştığı yer olan deniz mahsulleri temizleme fabrikasında karşılaştığı Blake adlı çalışanla yakınlaşmaya başlaması, işleri onun için daha da zora sokmuştur. Çünkü Blake eski bir mahkumdur ve şartlı tahliyenin en önemli kuralı, sabıkalılarla asla temasa geçme maddesidir. Zaten bir polis katili olarak damgalanan hayatından dolayı zor zamanlar geçirirken üzerine bir de duyguları işin içine karışır. Ruth un öldürdüğü polisin çocuklarının, intikamla tutuşan öfkeleri Rutha her geçen gün yaklaşırken; kardeşini de tehlikeye attığını bilmeden hayata tutunmaya çalışan bu kadının önünde vermesi gereken çok daha zorlu bir sınavı olacaktır.

Gelelim Filmin Yorumuna

Alman yönetmen Nora Fingscheidt ‘in yönetmenliğini yaptığı The Unforgivable filmi, Ortalama bir gerilim- dram filmiydi. Aslına bakarsanız ağırlık olarak dram filmiydi. Oyuncu kadrosuyla, çekim mekanlarıyla, müzikleriyle… Oyuncu kadrosu demişken, Ruth karakterine hayat veren ödüllü oyuncu Sandra Bullock’tan bahsetmek istiyorum. Bu kadına asık suratlı rollerde komedi rolleri de çok uyuyor. Doğuştan oyunculuğa meyilli bir simasının olması ve elbette ki azmi sayesinde sektöre adımını attığı andan itibaren kendini dünyaya kanıtlamış bir isim. Oyunculuğu tartışılmaz elbette fakat seçtiği projeleri tartışabiliriz. Bird Box filminin ardından üç yıl bekleyip de böyle basit ve zaten örneği olan senaryoyla karşımıza çıkması, onun için kaza kurşunu olmuş sanırım.

The unforgivable filmi, aynı adı taşıyan ve 2009 yılında yayınlanan bir dizinin uyarlaması. Dizinin başarısının iyi olması bence filme yansımamış. Film çok yavan ve karanlıktı. Karakterlerin, hayattan umutsuz duruşları filmin canlılığın yerle bir etmiş; üzerine bir de anlamsız bir final sahnesi, zaten iyi gitmeyen filmi daha da aşağıya çekmiş. Filmin yavaş temposu, oyuncu kadrosunun silip süpürecek kadar göze batıyordu ne yazık ki. Reklam amaçlı yazılan; “Sandra Bullock filmi” yazısı dahi bu yapımı kurtarmaya yetmemiş. Sandra, bu tür rolleri başkalarına saklaması gereken bir oyuncu, zaten onun oyunculuğunda kanıtlanacak bir durum kalmamış; bana göre daha orijinal ve farklı projeler onun imajına daha uyumlu olacaktır.

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Sandra Bullock – Ruth Slater
  • Jon Bernthal – Blake
  • Viola Davis – Liz İngram
  • Aisling Franciosi – Katherina
  • Vincent D’Onofrio – Jhon ingram
  • Richard Thomas – Michael Malcolm
  • Rob Morgan – Vincent Cross
  • Linda Emond – Rachel Malcolm
  • Tom Guiry – Keith Whelan

The Unforgivable Filmi, hapisten çıkarak yarıda bıraktığı hayatını arayan bir insanın insanın hikayesini anlatıyor; tıpkı Beni Çok Sev filmi ve Kulüp dizisi gibi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.