Sweet Girl Film Konusu- 2021 Netflix

Sweet Girl Film Konusu adlı yazıda okuyucular; filmin konusuna, yorumlarına ve kişisel analizlerime ulaşabilirler. Keyifli okumalar…

Sırtını drama dayamış bir aksiyon filmi Sweet Girl. Kanserden ölen bir annenin arkasında bıraktığı intikamlar zincirinin anlatıldığı film, 2021 yılında yayınlanan Netflix yapımlarından biri. Bir baba ile kızın arasındaki güçlü ilişkinin etrafına sarılı bir hikaye izlettiriyor platform bu kez seyirciye.

Sweet Gril Filminin Konusuna Gelelim

Ray Cooper depresif kişiliğe sahip dövüş sporlarına meraklı bir adam. Kızı ve karısı hayatta değer verdiği iki varlık iken bir gün karısı kansere yakalanır. Aylar süren tedavi yöntemlerinin başarısızlığı genç kadının yüzünü günden güne soldururken bir gün yeni bir ilacın varlığından söz eder doktor Ray’e. Üstelik ilaç kansere tedavi niteliğinde ve ucuzdur. Fakat tedavinin gerçekleşeceği gün ilaç piyasadan siyasi ve parasal nedenlerden dolayı çekilir. Bu bencillik Ray’ın karısının ölümüyle sonuçlanmıştır. Kızıyla tek başına kalan adam karısının intikamını almaya yemine eder ve ilaç şirketinin peşine düşer.

Sweet Girl Filmi beklentiyi karşıladı mı?

İlaç firmaları ve onların insanların kaderleri üzerindeki etkisine değinmeleri Swette Girl filminde sevdiğim birinci yerdi. İkincisi ise oyuncu kadrosu. Rey Cooper karakterine canlandıran Jason Momoa ve Rachel Cooper karakterini canlandıran İsabela Merced çok güzel baba kız olmuşlar. Aralarındaki bağ gerçekçi ve insana geçiyordu. Gelelim olmayan yerlerine. Film ikiye ayrılıyor Rachel in kendi gerçeği ile yüzleştikten öncesi ve sonrası. Ben ikinci bölümü daha çok sevdim çünkü öncesi çok kasvetli ve sıradandı. Yönetmenin ilk uzun metraj filmi olmasından mı kaynaklı bilmem ama sahneler çok alakasızdı. Zıplayan bir film vardı sanki karşımda. Bir o sahnede bir bu sahnede. Bir bakıyorsunuz yoğun bir dram ardından yüksek doz bir aksiyon sahnesi. Filmi izlerken bu oyunculara yazık olmuş demeden edemedim.

bilgitutuk.com

bilgitutuk.com adresinden diğer yazılarıma da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.