Somewhere Between Dizi Konusu ve Yorumu – Gelecek Geçmişte Saklıdır

Somewhere Between Dizi Konusu ve Yorumu adlı yazıda okuyucular; Somewhere Between dizisinin konusuna, yorumuna, ımdb puanına, oyuncu kadrosuna ve genel analizlere ulaşabilirler. Bilgitutuk.com..

somewhere-between-film-konusu-ve-yorumu-bilgitutuk

Zaman geriye aksın. Eminim çoğu okuyucu bunun hangi diziden alıntı olduğunu biliyordur. Sihirli Annem… Dizi içerisindeki olaylar sarpa sardığında, baş peri gelir ve günü yada haftayı başa sararak yeniden yaşanmasını sağlar. Sadece perilerin hatırladığı yaşanmış bir hafta, insanların hayatlarında anıya dönüşemeyen bir yaşanmışlık olarak kalır. Bu olayı her zaman sevmişimdir. Mesela yıllar öncesine gidebilseniz ve tüm yaşadıklarınızı hatırlasanız ne yaparsınız. Şu anın şartları göz önünde bulunduğunda çoğu okuyucu eminim ki şu cevapları verir: Altın alırım. dolar alırım, Euro alırım yada yağ alırım… Ne yazık ki son zamanlarda değer konusunda yağın da altından aşağıya kalır yanı yok.

Ne yazık ki kayıplarla sonlamış bir haftayı tekrar yaşama fırsatı bulmuş Laura’nın hikayesinin anlatıldığı Somewhere Between dizisi de; yaşadıklarını hatırlayan bir kadının, yaşanacakların önüne geçmeye çalışmasını konu alıyor.

Somewhere Between Film Konusu

Laura; savcı olan eşi ve 8 yaşındaki kızı Serena ile mutlu bir hayat süren, yerel bir televizyon kanalında Haber yapımcılğı yapan mutlu bir kadındır. Bir gün, özellikle çocuklarını terk eden kadınları hedef alan bir seri katil ile ilgili haber yapar ve bu haber ona, hayatında başına gelen en acı deneyimi yaşatır. Kızı Serena o seri katil tarafından kaçırılmıştır. Aradan günler geçer ve bir nehrin üzerinde, küçük kızın cansız bedeni bulunur. O mutlu aile gitmiş, yerine acının ve ölümün gölgesinin düştüğü hayatlar kalmıştır.

Laura, kızının ölümünden kendini suçlar ve onun cansız bedeninin bulunduğu sulara kendini bırakır. Fakat ölmez. Kendine geldiğinde nehrin kenarında yalnız başına olduğunu fark eder ve kendini öldürememenin vicdan azabıyla eve döner. Acılı kadını evde bekleyen bir sürpriz vardır. Kızı Serena ölmemiş ve doğum gününü kutlamak için şarkılar söylüyordur. Önceleri kafasında dönen sahnelerin bir sanrı olduğunu düşünür fakat her olayın hatırladığı gibi ilerliyor olması onu korkutmaya başlar.

Yaşanacakları tahmin ediyordur artık yaşamış gibi. Aklındaki tüm soru işaretlerini yok eden ise, onunla birlikte aynı döngüye sıkışıp kalmış Nico’dur. Nico, zor zamanlar geçiren eski bir polistir. O da Laura gibi yaşadığı daha doğrusu yaşanacak her şeyi hatırlamaktadır. Zaman içerisinde zamanda geriye gittiklerini far kederler ve halletmeleri gereken bir şey vardır. Serena’nın ölmesine bir hafta kalmış ve seri katil hakkında hiçbir iz bulunmamaktadır. Laura hatırladıklarından yola çıkarak ve Nico’nun da yardımıyla katilin peşine düşer. Zira bu, kızını o sulara kurban vermeden önce ki son şansıdır.

Gelelim Filmin Yorumuna

2017 yılı Amerikan yapımı Somewhere Between dizisi, God’s Gift – 14 days Kore dizisinin uyarlamasıdır. Kore dizisini izlemiş ve çok sevmiş biri olarak söyleyebilirim ki; Somewhere Between dizisi, oyuncuları hariç iyi uyarlanmış bir yapım. Orijinaline göre biraz hızlı ilerliyor olsa da buna nazaran iyi toparlıyorlar. Dizinin finalini orijinalinden daha iyi buldum fakat oyuncuları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim savcı hariç. Özellikle Laura karakterini canlandıran oyuncu dizi boyunca beni rahatsız etti. Çok laubali oynuyor, Gülüyor mu ağlıyor mu belli olmuyordu. Bu tavırlar, izlerken çok göze batıyordu ne yazık ki

Genel anlamıyla dizi hikayenin akıcılığı açısından dizi iyi bir puanı hak ediyor. Dizinin ımdb puanı 6.3/10, Orijinalinden biraz düşük fakat izlemeye değer bir yapım.

Filmin Oyuncu Kadrosu

 • Paula Patton – Laura Price
 • Devon Sawa – Nico Jackson
 • j.R. Bourne – Tom Price
 • Aria Birch – Serena Price
 • Catherina Barroll – Grace Jackson
 • İmogen Tear – Ruby Price
 • Samantha Ferris – Kendra Sarneau
 • Noel Johansen – Danny Jackson
 • Daniel Bacon – İnspector
 • Rebecca Staab – Colleen DeKizer
 • Carmel Amit – Jenny
 • Michael St. John – Preston DeKizer
 • Greyston Holt – Kyle
 • Matt Visser – Logan
 • Hilary Jardine – Susanna Sipencer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.