Reflection of You Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Reflection Of You dizi konusu ve yorumu adlı yazıda okuyucular; Reflection of you dizisinin konusuna, yorumlarına, analizlerine, oyuncu kadrosuna, yönetmenine, imdb puanına ve yapımcısı olduğu ülkeye ulaşabilirler. Bilgitutuk.com

reflection-of-you-dizi-konusu-ve-yorumu

Bastırılmış duyguların açığa çıkışı, basınç altında kalmış bir suyun aniden yüzeye fırlaması kadar şiddetli olabilir. İnsan; gerek toplumun bizlere biçtiği rol doğrultusunda, gerekse de konfor alanının dışına çıkmanın verdiği korku sonucu içiresindeki duyguları; onların varlığını unutacak kadar derine iter. Ta ki bir yolunu bularak o duygular su yüzüne çıkana kadar. Çıktığında ise; ne o insanın hayatı normale döner ne de etrafında bulunan bireyleri. Bir bakmışsınız binbir fedakarlıkla kurduğun ailenin üzerine kan sıçramış ve kendinizi cansız bir bedenin ağırlığını taşırken bulmuşsunuz. Tıpkı Netflix platformunda yayınlanan Güney Kore yapımı Reflection of You dizisinde olduğu gibi…

Gelelim Reflection of you Dizi Konusuna

Zengin ve saygın bir ailenin içerisinde; kabul görmemiş, aşağılanan ve yok sayılan bir gelin olarak varlığını sürdüren Hee Joo’nun tek sığınağı; çizdiği resimler ve çocuklarıdır. Kibar ve anlayışlı kocasının varlığı dahi o ailenin içerisindeki şiddeti yok saymaya yetmemiş; her gün kendini yalnız hissettiği, sahte bir gülümsemenin ardında hayatını sürdürmüştür.

Hee Joo’nun, geçmişinden gelen ve ailesinin içerisine sızan sırrı vardır. Bu sır resme ilk başladığı yıllara dayanmaktadır. Almanca kursuna gittiği sırada tanıştığı genç ve hayat dolu bir resim öğrencisinden aldığı ders; ona sergi açtıracak bir tutku kazandırmıştır. O yıllarda sahip olduğu bu tutku; tanıştığı başka bir sanat aşığı genç sayesinde yasak bir aşkı filizlendirmiş, ardından arzularına kendini teslim ederek ailesini terk etmiştir. Bütün bunların geçmişte kaldığı yıllarda, kızına şiddet uygulayan resim öğretmeninin; ona hayatına resmi kazandıran kadın olduğunu öğrendiğinde ise dünyası başına yıkılır. Çünkü bu kadının asıl hedefi geçmişte yaşadıklarının intikamını almaktır. Hayatında ilk defa arzularına teslim olmuş Hee joo’nun ödeyeceği bedel ise o andan itibaren başlayacaktır.

Dizi Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Güne Kore, bu sefer bizlere ortalama bir melodram izlettiriyor. Melodramın içerisinde barındırdığı aşırılığı çok sevmeyen biri olarak ben dizideki olayları fazla karamsar buldum. Genel olarak dizinin atmosferine hakim olan dram havası olayların sıkıcılığında daha da kasvetli hal alıyor. Bu durum da bir süre sonra izleyici yorarak, senaryonun akıcılığının önüne geçiyor. Dizideki her olayın birbiriyle bağlantılı olması ve tek bir kişinin etrafında dönmesi beni rahatsız etse de bu rahatsızlık oyunculukların verdiğinden fazla değildi. Özellikle Hee Joo karakterini canlandıran oyuncu. Normal şartlarda estetiğe çok fazla takıntılı değilimdir fakat bu dizi de rahatsız edici boyuttaydı.

Kısacası Reflection of You dizisi; oyuncuların gölgesinde filizlenememiş, dramın ve tesadüflerin dozunu kaçırmış bir yapım olmuş. Dizinin imdb puanı 7.0/10.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.