Ölümcül Labirent Film Konusu ve Yorumu- Hayatta Kalmak Bir Seçim midir?

Gerilim ve korku düşkünü yönetmen Adam Robitel imzalı Ölümcül Labirent,  kendi klasmanında yaratıcılıktan az da olsa nasibini almış, ortalamanın üzerinde bir gerilim filmi. Film, insanın en güçlü duygularından birini kendine pusula alarak ilerliyor.

Korkularını.

Her insanın geçmişinden ona miras kalan bir üzüntüsü, korkusu yada travması vardır. Filmin yaratıcıları, bu korkuların üzerine yoğunlaşmışlar ve bunu bir oyuna çevirmişler. Sonunda bir kişinin kazanacağı, diğerlerinin hayatlarına veda edeceği bir oyun.

ölümcül-labirent-filmi-konusu-netflix-filmleri

Gelelim Filmin Konusuna

Ölümcül Labirent Filmi, oyundaki bir odanın içerisinde şifreleri bulmaya çalışan Ben adlı oyuncuyla başlıyor. Odadaki duvarların şakası yoktur ve şifreyi çözemediği her saniye onu sıkıştırıp öldürmek için hareket ediyorlardır. Ardından üç gün öncesine dönüyor ve karakterleri yavaş yavaş tanımaya başlıyorsunuz.

Zoey; içine kapanık, zeki fakat bu zekasını dış dünyaya açamayan genç bir kız. Üniversite hocası ona, ‘şükran günü tatilinde seni korkutan bir şey yapmayı dene’ der ve o akşam ona bir kutu eşliğinde davetiye gönderirler. Davetiye de bu ‘Minos kaçış odalarına giriş biletidir. Sürükleyici odalarımızdan ilk kaçan olun  ve  10.000 dolar kazanın’ yazıyordur.

Jason, bir bankada çalışan, üst düzey bir yöneticidir. Özgüveni ve insanlarla iletişimi yüksek bir insan fakat vicdani duygularından biraz yoksundur. Şükran günü arifesinde ona da bir kutu gelir.

Ben; alkole düşkün, annesiyle yaşayan, asosyal ve başarısız bir gençtir. Markette çalışıyor olmasına rağmen bir türlü istediği pozisyona gelemez. O gün ona da içerisinde davetiye olan bir kutu geliyor.

Bu üç oyuncuyla beraber ekipte 6 kişi bulunmaktadır ve bu kişilerin amaçları adrenalin ve para kazanmaktır. Başlarına geleceklerden bihaber başladıkları oyun, her bölümde arkalarında ceset bıraktıkları bir kabusa dönüşecektir. Tek şansları kapalı olan kapıları ipuçlarını bularak açmak. Zaman içerisinde fark ediyorlar ki ipuçları her bir oyuncunun geçmişlerinde saklı.

ölümcül-labirent-filmi-konusu-yorumu

Ölümcül Labirent Filmi Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Bu tür karmaşık yapımların insan zihninde uyandırdığı merak, yapımcıların ve senaristlerin çok işine yarıyor. Labirent, oyun, gizem, ipuçları gibi kelimeler izleyiciyi her zaman kendine çeken olgular olmuştur dolayısıyla, bu tür yapımlara da beyazperde de rastlamak kaçınılmaz oluyor.

Ölümcül labirent filmi ortalamanın üzerinde 6.4/10 gibi bir imdb puanına sahip. Aksiyonu dozunda tutmuşlar. Ters köşe yapmak için kendilerini çok yormasalar da, ilk sahnede seyirciye attıkları yeme düşmemek elde değildi. Yarışmacıların sayısı insanı yoracak kadar çok değildi kesinlikle. En azından Spuid Game dizisindeki gibi yüzlerce oyuncu yoktu. Film o diziyle hemen hemen aynı çizgide ilerliyordu. Güçlüleri eğlendirmek için kurulmuş bir hipodrom ve orada koşturup duran insanlar. Atlar yerine insanları kullanan ve onlar üzerine bahislere giren bir avuç topluluk. Filmde geçen bir diyalogdan anlaşılıyor ki bu oyunu her yıl düzenliyorlar, farklı insanlarla elbette. Örneğin, izlediğimiz filmde başlarına bir kaza gelmiş ve diğerlerinin arasından tek kurtulan insanları seçiyorlar. Şanslı olanları. Bir önceki yıl üniversite öğrencilerini bir önceki yıl başka bir kategori. Aynı şeyi izlemek izlemeyen insanları memnun etmek için her yıl bir başka hikayeden insanları önlerine servis ediyorlar. Yem olarak da çoğu insanın zaafı olan parayı kullanıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.