Netflix Dizi Önerileri: Köşelerde Kalmış En İyiler…

Netflix dizi önerileri yazıma geçmeden önce kısa bir hatırlatma yapmak isterim. Bu yazımda sıkılmadan sonun getirdiğim yapımlara yer vermekteyim. İmdb puanından çok kişisel izlenimlerim yer alıyor İnternet platformu son zamanlarda izleyicilerin de yapımcılarında odağında. Şüphesiz bunların içerisinde en popüler olanı Netflix. Gerek dizileriyle gerek orijinal yapımlarıyla bunu hak etti mi? Bence hem evet hem hayır. Evet; çünkü köklü ve yenilikçi bir platform. Hayır; çünkü belirli bir standarttı yok. Para kazandırma ihtimali her yapıma yer verebiliyorlar. Kalite ikinci planda kalıyor çoğu zaman. Gelelim platformun hakkını veren dizilerine…

1.İt’s Okey to Not be Okey

kore-dizileri
Her İnsan, Geçmişinden Kalan Bir Yaranın Yansımasıdır Aslında…

Tür: Dram, romantik

Yönetmen: Park shin woo

İmdb: 9.2

Bölüm Sayısı: 16

Yayın Yılı: 2020

Dizi herkes tarafından tanınan çocuk kitabı yazarı Goo Mun Young’un, bir psikiyatri kliniğinde hasta bakıcılığı yapan Moon Gong Tae ile yollarının kesişmesini konu alıyor. Goo Mun Young, geçmişinde kaybolmuş bunun sonucunda karanlık mizaca bürünmüş bir kadındır. Moon Gong Tae ise, geçmişinde kendini bırakmış masum bir adam. Her ikisinin de yarası birbirlerinden geçer. İki yol vardır onlar için. Ya iyileşecekler yada içinde olmadıkları hayatı yaşayacaklar.

Dizi hakkındaki geniş yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

2.Lucifer  

lucifer konusu-netflix-bilgitutuk
Şeytanın En Makbulü Cehennemde Olanıdır...

Tür: Dram, Fantastik, Polisiye

Yönetmen: Tom Kapinos

İmdb: 8,1

Sezon Sayısı: 5

Yayın Yılı: 2016- Günümüz

Ülke: ABD

Cehennemde hüküm süren Lucifer bir gün dünyada yaşamaya karar verir. İhtişama ve şatafata olan düşkündür ve bu yüzden Los Angela’sı hedef alır. Orada Lux adında bir bar işletmeye başlar. Her şey yolundadır ta ki onu cehenneme geri göndermeye kararlı kardeşi ile karşılaşıncaya kadar. Babası ve kardeşinin hedefinde hayatını yaşamaya çalışır. Üstelik tek sorun bu da değildir. Ortak davaları çözdüğü dedektife hiç hissetmemesi gereken duygular besliyordur.

Dizi hakkındaki geniş analizlere buradan ulaşabilirsiniz.

3.Timeless

timeliss-netflix dizi önerileri-bilgitutuk
Yaşadığı Zamana Sahip Çıkamayan, Sorunu Geçmişte Ararmış…

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu, Macera

Yönetmen: Grek Beemon

İmdb: 7,7

Bölüm Sayısı: 28

Yayın Yılı: 2016

Ülke: ABD

Ünlü bir teknoloji şirketi zaman makinası icat etmeyi başarır. Fakat ana gemi teröristlerin eline geçer. Flynn adlı teröristin amacı geçmişe giderek Amerikan tarihini yerle bir etmektir. Şirket teröristi durdurmak için sadece üç kişinin sığabileceği yedek gemiyi kullanmaya karar verir. Bunun için iyi bir ekip gerekmektedir. Başarılı bir tarih profesörü, yetenekli bir asker ve gemiyi kullanacak pilot. Birbirini tanımayan bu ekip ile teröristler arasında tarihte bir kovalamaca başlar.

4.Daredavil

daredevil- bilgitutuk.com
Adaletsizliği Görmek İçin Bazen Bir Çift Gözden Daha Fazlasına İhtiyaç Vardır…

Tür: Aksiyon, Polisiye, Süperkahraman

Yönetmen: Drew Goddard

İmdb: 8,6

Sezon Sayısı: 4

Yayın Yılı: 2015- Günümüz

Ülke: ABD

Görme yetisini çocuk yaşta kaybeden bir avukat neler yapabilir. Sadece dava mı kazanır? Tabi ki Hayır. Kötü adamlarla savaşıp aynı zamanda şehri de kurtarabilir. İkili bir hayat yaşayan Matt Murdock, yüzünde maske olmadığı zamanlarda yeni yetme başarılı bir avukattır fakat maske yüzündeyken suçluların kabusu. Duyduğu vahşet onu bir süper kahraman yapmıştır. Şehir onun kulaklarına emanettir artık…

5.Snowpiercer

snowpiercer-bilgitutuk
Bir Avuç İnsan, Dışarıdaki Kıyametten Daha Tehlikeli Olabilir…

Tür: Dram, Diptopik kurgu, Gerilim, Kıyamet sonrası

Yönetmen: Scatt Derickson

İmdb: 6.9

Sezon Sayısı: 2

Yayın Yılı: 2020- Günümüz

Ülke: ABD

Bilim adamları küresel ısınmanın önünü geçmek için dünyanın çekirdeğini soğuturlar fakat yolunda gitmeyen aksilikler olur. Dünya soğur evet. Fakat bir buz kütlesine dönmüştür artır. Dünyanın sıcaklığı eksi 120 civarındadır. Bu felaketten kurtulanlar istasyonu olmayan bir trenin içerisinde yıllardır seyahat etmektedir. Buzları kıra kıra dünyayı dolaşan bu trenin tek bir hedefi var. İçinde yaşayan insanlığın sonu bir avuç insanla hiç durmadan ilerlemek. Çünkü durdukları anda bir buz yığınından farkları kalmayacak….

Dizi ile ilgili geniş analizlerime buradan ulaşabilirsiniz.

6. Tribes Of Europa

tribes of europa- öneriler

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

Yönetmen: Philip Koch

İmdb: 6,8

Sezon Sayısı: 1

Yayın Yılı: 2021-Günümüz

Ülke: Almanya

Dizi 2074 yılının Avrupa’sında geçiyor. 2029 yılında dünyaya küresel bir kesintiye uğrar bunun sonucunda teknoloji altüst olur. Dünya artık orta çağın yaşantısına sahiptir. Avrupa kıtasında, bu gerilemenin ardından küçük kabileler türemeye başlar. Sakin bir kabilede yaşayan üç kardeşin hayatı, bölgelerine bir uçağın düşmesiyle altüst olur. Uçağın içinde, bir küp vardır üstelik Avrupa’nın en kanlı kabilesinin peşinde olduğu bir küp.

Netflix Dizi önerileri yazım şimdilik sona erdi. bu yazımı beğendiyseniz ve başka yazılarımı okumak isterseniz buyurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.