My Name Konusu Yorumları Oyuncuları- Netflix dizileri

My Name dizi konusu ve yorumları Netflix dizileri bilgitutuk.com

Güney Kore sinemasıyla tanışmam yıllar öncesine dayanıyor. Trt de yayınlanan Düşlerimin Prensi adlı dizi ile hayranlık uyandığım bu uzak doğunun evreni, canlı ve kıpır kıpırdı. Daha sonra izlediğim yapımları da romantik komedi tarzında yada daha ışıltılı aksiyon sahnelerine göre seçiyordum. Bir Kore dizisinde benim için olmazsa olmaz; komedi, hafif dram ve zaman içerisinde aşka dönüşen bir nefret idi. Fakat kısa bir süre önce izlediğim My Name adlı dizide bu özelliklerin hiçbirini bulamadım. Büyük bir kasvet, dram ve bol miktarda kan vardı.

Gelelim My Name Dizisinin Konusuna

Yoo Ji Woon adlı lise öğrencisi genç bir kızın; babasının evlerinin önünde öldürülmesiyle intikam hayatına atılmasını konu alıyor. Yoo Ji Woon; gözleri önünde öldürülen babasının kim tarafından öldürüldüğünü bulmak için, babasının üye olduğu uyuşturucu çetesine katılır. Çetenin patronu babasının yakın bir dostudur. Zaman içerisinde büyüyen genç kız polis teşkilatına girer. Çete patronunun emriyle girdiği bu teşkilatta ajan konumundadır. Amacı ise; uyuşturucu araştırma biriminin başındaki komiserin babasını öldürdüğünü düşünmesi ve ondan intikam almak istemesiydi. Fakat zaman içerisinde işler sarpa sarar. Uyuşturucu biriminde ortağı olan jeon Pil Do ya yakınlık duymaya başlayacaktır. Babasının ölümüyle kaybettiği insani duygularını tekrar harekete geçiren Yoo ji Woon’un işi bundan sonra hiç kolay olmayacaktır.

my-name-dizi-netflix

My Name Dizisi Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı Mı?

Çoook fazla dram ve kan vardı. Hiçbir umut yok gibiydi dizide. İnsanın tutunacak bir dalı olmaz mı? Büyük bir kasvetin içerisinde çırpınan genç bir kadının hikayesi imdb puanlarını yükseltse de; ben bu tür yapımlara pek sıcak bakamıyorum. Hadi kızım, atla kızım, koş kızım, tekme at kızım, gülme somurt kızım, unutma sen insan değilsin kızım, intikam kızım intikam… Yönetmenin; Yoo Ji Woon karakterini canlandıran oyuncuya sık sık bu kelimeleri kullandığına eminim ama ispat edemem. Dizide güzel sahneler de vardı elbette.

Dikkat Spoiler!

Yoo Ji Woo babasının intikamı almak için gangsterlerin eğitim gördüğü bir kampa katılıyor. Kamptaki başarılarını çekemeyen iki gangster adayı kıza tecavüz etmeye kalkışır. O İki adamı yere serdiği sahneler gerçekten izlemeye değerdi.

Babasının katilinin aslında ona sahip çıkan ve tek güvendiği adam olduğunu öğrendiğindeki oyunculuğu;- tamam bu kız olmuş- dedirtti bana. Senaryo sıradandı, elbette ki en güvendiği insan katil çıkacaktı; fakat babasının asılında uyuşturucu çetesinin içerisine sızan bir polis olması ise beni dahi şaşırttı itiraf etmeliyim. Ne yazık ki buradaki mantık hatalarını atlamadan geçemeyeceğim. Sen o kadar yıl onların içerisinde dur en yakın adamları ol ve gangsterlerin başındaki adamı içeri atacak delil bulama. Yani bana çok saçma geldi. Arka sokaklarda bir bölümde çözülen olay adamın yıllarına,hatta hayatına mal oluyor. Dram yapalım derken mantık çıkarmışlar ama neyse.

Yoo Ji Woo ile jeon Pil Do arasındaki uyum çok gerçekçiydi. Yoo Ji ‘nin Silahı ona doğrulttuğunda vuramayışı yada dövüş sahnelerinde Jeon Pil Do’ya vurduğu zamanlar vicdanının harekete geçmesi dizinin en azından insanı umuda biraz olsun yaklaştıran yanlarıydı.

Tamam my name dizisi genel anlamıyla iyi düşünülmüş iyi yazılmış ve kaliteli oyunculara sahip. Fakat ben umutsuz yapımları pek fazla izleyemiyorum. Sağımız solumuz zaten kasvet dolu en azından izlediğimiz şeyler biraz olsun insanın içini aydınlatsın.

My Name Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Yoon Ji Woo- Han So Hee

Jeon Pil Do Ahn Bo Hyun

Cho Mu-Jin- Hee Soon Park

Cha Gi Ho-Kim Sang Ho

Jung Tae Ju- Lee Hak Joo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.