Lulli Film Konusu ve Yorumu – Netflix – Dinleyebildiğin Kadar Anlayabilirsin

Lulli Film Konusu ve Yorumu adlı yazıda okuyucular; Lulli filminin konusuna, yorumlarına, analizlerine, oyuncu kadrosuna, yayınlandığı platforma, filmin yönetmenine ulaşabilirler. Bilgitutuk.com..

İnsanın sosyal bir varlık olmuş olması, ona bazı zorunlu sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluklardan en basit olanı hiç kuşkusuz dinleme yetisi. Toplumdaki her birey dinlenmek ve anlaşılmak ister. İnsanların bu ihtiyaçlarına karşılık verdiğiniz sürece onlardan geri bildirim alır, kendi hayatlarınıza bunu aşılayabilirsiniz. Tam tersi olduğunuzda ise, kendi kabuğunuzun içerisinde hedefinize ilerlerken kafanızı çevirip etrafındaki olaylara bakmadığınız taktirde; yalnızlık duygusunun nihai zararları nüksetmeye başlar ve hayat, ‘neden ben’ sorgulamasının eşiğine gelir.

Geçtiğimiz günlerde Netflix platformunda yayınlanmaya başlayan, yönetmenliğini Cesar Rodrigues’in üstlendiği Lulli filmi de; dinleme yetisinden uzak genç bir kızın, geçirdiği bir kaza sonucu değişen hayatını konu alıyor.

Gelelim Lulli Filminin Konusuna

Lulli; zeki, çalışkan ve tıp fakültesini başarıyla tamamlamak üzere olan genç bir kızdır. Bu genç kızın tek hayali, başarılı bir cerrah olarak hayatını itham ettirmekken; bir gün staj gördüğü üniversite hastanesinde geçirdiği kaza sonucu hayatı değişmeye başlar. Lulli, kendi dünyasına ve kafasındaki seslere öylesine odaklı bir yaşam sürer ki, insanların ona ne söylediğiyle ilgilenmez. Hatta onları dinleme zahmetine dahi girmez. Erkek arkadaşıyla yollarının ayrılması da bu sebebe dayanır ya. Alerjisi olduğunu bilmediği için sevgilisine yanlış yemek sipariş eder ve adam hastanelik olur. Bu durum ilişkilerinin de sonunu getirir elbette. Fakat hastanede geçirdiği kaza sonucu insanların zihninden geçen düşünceleri duymaya başlar. İnsanları dinledikçe onları anlamaya ve zaman içerisinde toz kondurmadığı kendi benliğiyle de yüzleşmeye başlayan genç kız, bu durumu başkalarına yardım etmek için kullanmaya başlar.

Film Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Ortalama, insanlara çok bir beklenti sunma derdinde olmayan bir romantik komedi filmiydi. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamasanız da izlemediğiniz taktirde çok da bir şey kaybetmezsiniz. Yaratıcılık konusunda pek bir şey vadetmiyor fakat verdiği mesaj bakımından çok da eleştiriyi hak etmiyor. Empati duygusunun önemini vurgulayan yapım kısacası, mutlu olmak için de mutlu etme için de dinlemenin şart olduğunu söylüyor.

Sonuç olarak Lulli filmi; beklentiye çok girmeden keyifli bir 90 dakika geçirebileceğiz basit bir yapım olmuş, Zamanınız varsa izleyin eğer yoksa fazla da bir şey kaybetmezsiniz. Benim yapıma puanım verdiği güzel mesaj ve oyuncuların sempatik tavırları hatırına, 6.3/10 olacaktır.

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Larissa Manoela – Lulli
  • Vinicius Redd – Diego
  • Amanda de Godoi – Venessa
  • Sergio Marhoiros – Julio
  • Yara Charri – Elena

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.