Love Hard Film Konusu ve Yorumu- Netflix

Love Hard Film Konusu ve yorumu adlı yazımda; film hakkındaki genel görüşlerime, filmin vermek istediği mesajlara ve analizlere değineceğim.

Aşk; insana diğer duyguları gibi doğuştan bahşedilmiş, karşılıklı olduğunda dağları deldiren, karşılık bulamadığında ise insanı dağların altında bırakan bir histir. Her insan doğası gereği yaşadığı coğrafyanın ona biçtiği sınırlar çerçevesinde en az bir kez bu duygunun ağına düşmektedir. Tarihte efsaneleşen hikayelerin temelini oluşturan; bir kadın ve bir erkeğin arasındaki, bazen imkansız bazen karşılıksız olan  bu aşk, Anadolu’da bir çok sazın teline misafir olmuştur hiç kuşkusuz. Her aşk insana duyulmaz. Kimi aşklar vardır ki ne sözle söylenir ne akıldan atılır. İlahi aşkalar, bir ananın evladına duyduğu sevgi gibi.

Günümüzde çoğalan, fakat çoğaldıkça azalmaktan kendini alamayan bu güzel duygunun; insanlarda uyandırdığı bulma kaygısı, kişiden kişiye değişmektedir. Kimi insanlar ruh eşini  yıllar süren bir sabırla bekler, kimi ise deneme yanılma yoluyla sabrı ikinci plana atarak bulmaya çalışır.

Love Hard Film konusu ve yorumu adlı bu yazımda; aşkı online gibi günümüzün doyumsuz alışkanlıklarından birinde bulmaya çalışan bir hikayeden bahsedeceğim.

love-hard-filmi-konusu-netflix-filmleri

Gelelim Filmin Konusuna

Natalie Bauer (Nina Dobrev) ; başarısız özel hayatını, başarılı ve çok okunan bir kaleme çevirmeyi başarmış bir yazar. Online tanışma sitesinde tanıştığı ve sonuçları hayal kırıklığı ile biten ilişkilerini; Soasd Media’nın felaket Flörtler köşesinde yayınlayarak çok okunan bir yazar olmayı başarmıştır. Bu genç kadın, bir gün mutsuzluğunu satarak para kazanmaktan sıkılmaya başlar. Patronu Lee; onun erkekler tarafından bir fiyaskoyla sonuçlanan hikayelerinden memnun olsa da, kendisi için bir adım atar ve bir gün online tanışma sitesinde Josh Lin adlı bir gençle tanışır. Josh; zeki, eğlenceli, düşünceli, kısacası Natalie’nin yalnız yaşadığı tek daireli hayatına doğan bir umut ışığıydı. Noel tatilinde genç kadın; Noel’i kutlamak için Jash’a sürpriz yapar. Los Angeles’tan, ülkenin diğer ucundaki küçük bir kasabaya giderek, sadece telefonla iletişime geçtiği adama sürpriz yapar. Fakat asıl sürprize uğrayan kendisi olmuştur.

Jash, fotoğrafta göründüğünün aksine bambaşka bir kişi çıkacaktır. Hayal kırıklığı ile kasabada bir bara oturan Natalie, fotoğrafta gördüğü ve Jash sandığı Tag’a rastlar.

Hikaye aslında burada başlayacaktır

Natalie Tag’i etkilemeye çalışır ve bunun için sadece birkaç günü vardır. Jash; Natalie’ye duyduğu mahcubiyet yüzünden, Tad ile aralarını yapmak istediğini söyler. Bunun için de ondan bir şartı vardır. Noel bitene kadar ailesine sevgili rolü yapması. Fakat işin içine duygular karışacak ve işler hiç kimsenin beklemediği yönde ilerleyecektir.

netflix-filmleri-aşk-bilgitutuk.com

Love Hard Filmi Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Basit, bilindik bir konu. Romantik komedinin temelini oluşturan zıtlıklar, hayal kırıklıkları, ikinci oğlan yada kız, mutlu bir aile buna karşılık ailesinden yoksun bir kız. Karakterli fakat dış görünüş olarak zayıf bir erkek. İç güzellik mi dış güzellik mi ikilemi…

Çok derinliği olmayan, eğlenceyi Noel haftasının görselliğiyle süslemiş şirin bir filmdi. Karakterlerin abartılı özellikleri, fazla ciddiye alınmayacak bu filmde göze çok batmıyor. Müzikler çok güzeldi. Şarkılar ve görsellik yönünden tam puan alıyor film fakat o kadar. Daha fazlasını beklemeden izlenecek, fazlasını beklediğinizde ise imdb puanını düşürecek bir film.

netflix-filmleri

Love Hard Filmi, mükemmel erkek kavramına değinerek hikayesini şekillendiriyor. Genç kız; hayallerindeki mükemmel erkek profiline uymayan fakat çok iyi anlaştığı ve birçok ortak noktası bulunan Josh ile dış görünüşü mükemmelin kelime anlamı olan Tag arasında kaldığında çok bocalar. Fakat daha sonra anlar ki; her aşkın mükemmel anlayışı hissettiği duygularında saklıdır.

bilgitutuk.com site adresinde filmlerin konularından ve yorumlarından bahsetmekteyim. Yorumlarınızı bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.