Liseye Dönüş Film Konusu ve Yorumu- Netflix

Liseye Dönüş film konusu ve yorumu adlı yazıda okuyucular; Liseye dönüş filminin konusuna yorumlarına yönetmenine oyuncu kadrosuna ve imdb puanına ulaşabilirler. Keyifli okumalar. Bilgitutuk.com...

Netflix platformu, 12 Mayıs 2022 tarihinde gençlerin dikkatini çekebilecek Liseye Dönüş filmini izleyicilerin beğenisine sundu. Yaklaşık iki saatten oluşan filmin yönetmen koltuğunda Alex Hardcastre oturuyor. Platformun orijinal yapımlarından olan film, gerek uçuk hikayesiyle gerekse de vermek istediği mesajla sevimli bir tat bırakıyor insanın damağında.

liseye-dönüş-film-konusu-ve-oyuncu-kadrosu

Liseye Dönüş Film Konusu

Stephanie Conway, Amerika’ya yeni taşınmış bir ailenin biricik kızıdır. Göçmen kimliği ona ilk başlarda okulun içerisinde bir kimlik kazandırmaz. Fakat o inat eder ve lisenin en popüler kızı olmayı başarır, bununla birlikte Amigo takımının da kaptanı olmuştur. Her şey yolundadır onun için. Okulun en yakışıklı erkeğiyle çıkıyordur ve yakın zamanda düzenlenecek mezuniyet partisi için tek kraliçe adayı kendisidir. 2002 yılının en popüler kızıdır o göçmen kız. Fakat son amigo gösterisi sırasında bir kaza yaşanır. Gözlerini açtığında sene 2022 kendisi ise yaşlanmaya yüz tutmuş bir kadındır. Sevgilisini okuldaki en büyük rakibi kapmış, giymesi gereken tacı da yıllar önce kaybetmiştir.

Stephanie, 37 yaşındaki bir kadının bedenine sıkışmış 17 yaşındaki ruhuyla hayallerinin peşine düşer. İlk iş olarak okula geri döner. Daha sonra da mezuniyet için takacağı tacı elde etmek için çalışmalara başlar. Etrafındaki herkes onu yolundan çevirmeye çalışır fakat inatçı ve bencil kişiliği bunlara pabuç bırakmaz. Ta ki zaman içeresinde hayallerini sorgulayana kadar. Hayallerim, başka biri gibi olmaktan geçiyorsa beni doğru noktaya ulaştırır mı?

Netflix-filmleri

Film Beklentiyi Karşıladı mı?

Benim cevabım ‘zaman kaybı değil’ olacaktır. Liseye dönüş filmi kendi dinamiklerinde oldukça başarılı bir yapım olmuş. Tamam çok şey izlemiş insanlara fazla demode gelmesini normal karşılıyorum. Fakat içerisindeki mesajlara ve özellikle başrol oyuncusu Rebel Wilson’un arada kalmış tavırlarına odaklanabilirlerse keyifli vakit geçirebilirler. Her hikaye olağanüstü senaryoya sahip olmak zorunda değil. Bazı yapımlar küçücük bir mesajın peşine düşerek sevimli bir senaryoyla da insanların karşısına çıkar. Liseye dönüş filmi de; hayalindeki kadına ulaşmayı hedefleyen bir bireyin kendini bulma hikayesine odaklanmış bir yapım.

Rebel-Wilson-liseye-donus-filmi

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Rebel Wilson – Stephanie Conway
  • Zeo Chaa- Tiffany
  • Sam Richardson – Seth
  • Mary Holland – Martha
  • Justin Hartley – Blaine
  • Angourie Rice Genç Stephanie

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.