Kusursuz Uyum Film Konusu ve Yorumu- Hep Aynı Hikaye

Kusursuz Uyum Film Konusu ve Yorumu adlı yazıda okuyucular; filmin oyuncu kadrosuna, yorumlarına, yönetmenine, imdb puanına ve kişisel analizlerime ulaşabilirler. Keyifli okumalar. Bilgitutuk.com

A perfect Pairing diğer adıyla Kusursuz Uyum filmi, 19 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanan Netflix filmidir. Romantik Komedi türündeki filmin yönetmen koltuğunda Stuart McDonald oturmaktadır.

Dünya sineması ile Türk sinemasının tek ortak yönü nedir diye sorsalar kuşkusuz şu cevabı verirdim. Tutan klişe yapımları isim değiştirerek insanların beğenisine sunmak. Bu ısrar neden bilmiyorum fakat yeniliğe inat edercesine kafa tutan senaryolara rağbet ne yazık ki bir türlü son bulmuyor. Güzel kız yakışıklı erkek konseptinden kopulduğu ve yenilikçi senaryolara fırsat sunulduğu platformların çok daha kalite kokacağına inanmaktayım. Tutacak diye bir şeyleri yayınlamak kolaya kaçmaktan başka bir şey değildir. Bu saydığım özelliklere sahip ABD yapımı Kusursuz Uyum filmi de ne yazık ki klişe yığınının altında can çekişen bir yapım.

Kusursuz Uyum Film Konusu

Lola, bir şarap şirketinde çalışan güzel, yetenekli profesyonel genç bir kadındır. Bu genç kadın büyük bir projenin üzerde çalışırken iş arkadaşının bu projeyi çalarak şirkete kendi fikri gibi lanse etmesi üzerine şirketten istifa eder. Bununla birlikte kendi şirketini kurmaya karar verir. Bunun için de büyük bir müşteriye ihtiyacı vardır. Üzerinde çalıştığı ve çaldırdığı Vaughn Family Wines projesinin peşine düşer. İnatçı ve cesur kişiliği onun Avustralya’ya kadar gitmesine sebep olur. Vaughn Famly Wines şarap şirketinin sahibi Hazel orada bulunan çiftlikte yaşamaktadır. Lola’nın da tek hedefi Hazel’i kendi şirketiyle çalışmaya kabul ettirmektir. Fakat işler onun için pek yolunda gitmez zira Hazel onu çiftlikte ayak işlerinde çalıştırır. Çiftlikte çalışan Max adlı yakışıklı delikanlı ile aralarında bir yakınlaşma başlar. Lola hem işinin peşinden koşarken bir taraftan da Max’ın sakladığı sırla baş etmek zorunda kalacaktır.

Film Beklentiyi karşıladı mı?

Benim cevabın ‘böyle yapımlardan çok sıkıldım‘ olacaktır. Romantik komedi dedikleri şeyi bizim yaz dizilerinden ibaret sanırken Amerikan Eyaletine kadar yayıldığını görmek beni üzdü açıkçası. Eğer tutan bir senaryo yazmak istiyorsanız sizlere bunun için gerekli olan malzemeleri sıralamak istiyorum. Birincisi bir adet güzel ve yakışıklı başrol. Ardından da kızın hayatı birden mahvolsun ve büyük bir yolculuğa çıkmak zorunda kalsın. O gittiği yerde de olmazsa olmaz bir başrol erkeğimiz olacak. Tabi başrol erkeğimizin bir de sakladığı sırrı olur. Her şey yolunda gittiği bir zamanda kız sırrı öğrenir ve ayrılırlar. Filmin sonlarına doğru da hayatına devam eden genç kızın karşısına birden yakışıklı oğlumuz çıkar ve mutlu son. Ne yazık ki hep aynı hikaye demek istiyorum. Kusursuz Uyum filmi de görseli muazzam fakat hikaye bakımından yerlerde sürünen bir yapım olarak sinemanın hafızasında yerini alıyor. Filmin imdb puanı 6.1/10.

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Luca Asta Sardalist – Breeze
  • Samantha Cain – Hazel
  • Craig Horner – Calder
  • Antonia Alvares – Carlos
  • Lucy Durack – Audra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.