Kitz Dizi Konusu ve Yorumu – Platforma Çığ Düşmüş

Kitz dizi konusu ve yorumu adlı bu yazıda okuyucular; Kizt dizisinin konusuna, yorumlarına, analizlerine, oyuncu kadrosuna, imdb puanına, yönetmenine ve yayınlandığı platforma ulaşabilirler. Bilgitutuk.com

kitz-dizi-konusu

Gençlik nereye gidiyor değerli okuyucular. Üreten, gelişen, kendini ve yaşadığı çevreyi bir adım öne taşıyacak olan insanların örnek gösterilmesi gerektiği ve hedef kitlelerinin de o insanlar olduğu bir dünyada; bu tür gençliği aşağı çeken yapımların çoğalmasının nedeni nedir. Çok izlenmesinin altında yatan kolaylığı bir türlü aklım almıyor. Çarpık ilişkiler, kolay kullanım cinsellik kartı, ahlaki değerin altında yaşanan güvenden uzak kaçamaklar, basit bir intikam sevdası…30 Aralık 2021 yılında Netflix platformunda yayınlanan Alman yapımı Kitz dizisi de; bu saydığımız örneklerin tamamını bünyesinde barındıran basit bir senaryoyla karşımıza çıkıyor.

Gelelim Kitz Dizisinin Konusuna

Kitz dizisi, kış ayında canlanan bir kasabada yaşayan 19 yaşındaki Lisi’nin; kasabaya gelen zengin bir kız yüzünden ölen abisinin intikamını almak için çıktığı yolu anlatıyor. Kasabaya zenginler her yılbaşı gelir, karın ve doğanın zevkini sonuna kadar yaşar ve birkaç gün sonra şehirdeki şaşalı hayatlarına dönerler. Lisi; abisinin intikamını almak için tam bir yıl beklemiş, yılbaşı gecesi zenginlerin arasına sızarak intikam alacağı Venessa’ya yaklaşmaya başlamıştır. Lisi’nin çok fazla zamanı yoktur çünkü bu dağlarla çevrili kasaba, zenginleri sadece birkaç gün bünyesinde tutabilmektedir.

Diz Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Boş bir konunun ve oyuncuların içerisinde yazık olmuş görsellikler. Her açıdan buram buram zaman kaybı kokuyor yapım. Ne yazık ki izlenilir hiçbir yanı bulunmamaktadır. Yanlış anlaşılmalar, başrol kızın intikam alacağı kızın erkek arkadaşına aşık olması ve onu baştan çıkarması, uçuk zengin yaşamlar, zenginliğin içerisinde verilen, ‘biz aslında çok da mutlu değiliz’ mesajı… Dizinin içerisinde var olan olaylar; yıllar önce yazılmış ve çekilmiş klişelerin bir nevi bir araya getirilerek, insanların önüne servis edilmesi gibiydi. Gençliği; bu denli seviyesi düşük ve verilen mesajın topluma hiçbir hayrının dokunmadığı yapımlarda görmek oldukça üzücü. İlk karelerde lanse edilen görselliğin içerisini boş bırakan bu yapıma; benim puanım, ne yazık ki 4.0/10 olacaktır. Filmin imdb puanı 5,6/10.

Dizinin Oyuncu Kadrosu

  • Sofie Eifertinger – Lisi
  • Bless Amada – Dominik
  • Valerie Huber – Venessa
  • Zoran Pingel – Kosh
  • Ben felipe – Hans
  • Krista Tchermeva – Pippa
  • Felix Mayr – Josheph

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.