Kingdom Ashin of the North filminin konusu: Ölüm Çiçek Açıyor

Kingdom Ashin of the North filminin konusu adlı yazıda okuyucular; filmin konusuna. yorumuna ve kişisel analizlerime ulaşabilirler. Keyifli okumalar…

Dünyadaki en tehlikeli insan, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insandır çünkü en son kendisini kaybeder ve bu çok tehlikelidir”. İntikam, genel hatlarıyla kötü bir eylemdir ve insanlar tarafından pek hoş karşılanmaz. Peki ya bir insana yapılan zulüm intikamdan daha acımasızsa. O zaman işin rengi değişip ; ‘yanlış başlangıçların sonunun doğruya bağlandığı zaten görülmüş şey değil’ sözüne sığınılarak intikam meşrulaştırılabilir mi?

Film; kendisine intikamı siper etmiş masum bir kızın, nasıl gözünü kan bürümüş bir canavara dönüştüğünü anlatıyor.

Kingdom Ashin of the North Filminin Konusu

Kingdom Ashin Of The North Filmi, Joeson’un sınır köyünde hayatını sürdüren Ashin adlı kızın yaşadıklarını konu alıyor. Ashin, babası ve köy halkıyla birlikte;  hem toprakları üzerinde yaşadıkları ülke tarafından dışlanan, hem de soydaşları tarafından yok sayılan küçük bir toplulukta sakin bir hayat sürüyordu. Köylerinin yakınlarındaki ormanda bulunan cesetlere kadar. Cesetler Joeson’un en azılı düşmanlarına aittir.

Soydaşlarına.

Joeson bu olayın üzerini kapatmaya çalıştığı sırada ,o orman ile ilgili ilginç efsaneler türemeye başlar. Ölüleri dirilten mor bir çiçeğin varlığından söz ediliyordur. Ashin, ölmek üzere olan annesini kurtarmak için bir gece o çiçeği aramaya gider fakat köyüne geldiğinde tek ölünün annesi olmadığını görür. Soydaşları bütün köyünü kılıçtan geçirmiş, katletmişlerdir. Ashin’in hikayesi de burada başlar işte . Joeson askeri kampına giderek ailesinin intikamını almak isteyen küçük kız; yıllar sonara asıl ihanet edenin sığındığı yer olduğunu öğrendiğinde Joeson’u ve soydaşlarını devirecek korkunç bir plan yapar. Yaptığı bu plan insanlığın bile sonunu getirecek kadar tehlikelidir.

kigdom-ashin of the north konusu incelemeleri

Film konusu itibariyle beklentiyi karşıladı mı?

Film; Kingdom dizisini izleyenler için bir bölüm niteliğinde izlemeyenler için ise, sıradan bir yapım olmuş. Kingdom dizisinin ara bölümü olarak yayınlanan film; dizideki olayların başlangıcını mantıklı bir çerçeveye oturtmak istemiş ve bence bunu da yapabilmiş. Dizi, Joseon kralının zombiye dönüşmüş haliyle başlamış buna karşın kimse bu olayın nedenine,  kralın zombi olup da saraydaki hiç kimsenin olmamasına bir anlam verememişti. Gerçekler ise filmin son sahnesinde ortaya çıkmıştı. Aşhin; joeson’dan intikam almak için ilk olarak ölmek üzere olan kralın hekimine gidip ölüleri dirilten bir bitkinin varlığından söz eder ve bitkiyi hekime veriri. Kralin zombi halini bu şekilde açıkıyorlar.

Bitki ölüleri diriltiyordur fakat bilinçlerin yoksun ve insan etine aç haliyle.

Son bir şeye de değinmek istiyorum. Ashin’in; o askeri kampı olduğu gibi zombi yapması ve en son ona tecavüz eden askeri, ailesinin önüne yemek olarak atması film de en beğendiğim yerlerdi hiç kuşkusuz.

E ne demişler bu dünyada kimseyi küçümsemeyeceksin o karınca dahi olsa.

Kingdom Ashin Of The North adlı yazımı beğendiyseniz sizi diğer yazılarıma bekliyor olacağım. Keyifli seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.