Keşke Benim Olsan 2 Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Keşke Benim Olsan 2 Film Konusu ve Yorumu adlı yazıda okuyucular; Keşke Benim Olsan 2 filminin yorumuna, konusuna, yayınlandığı tarihe, yayınlandığı platforma, hangi ülkenin yapımı olduğuna, yönetmenine ve genel analizlere ulaşabilirler. Bilgitutuk.com.

Netflix platformunda, 11 Aralık 2021 tarihinde yayınlanmaya başlanan İtalyan yapımı Keşke Benim Olsa 2 filmi; klişe bir yapım olarak izleyicilerin karşısına çıktı. Başrol kızın, güzellik ortalamasının genel algının biraz altında kalması, buna nazaran karakter özelliklerinin; çok neşeli, pozitif ve doğal olması çok da yabancı olduğumuz bir karışım olmasa gerek.

Keşke Benim Olsan 2 Film Konusu

Marta, hayatta başına gelen her şeyi pozitif filtresinden geçirerek lehine çeviren cıvıl cıvıl bir kız. Güzel olmayan kızlarda bulunan genel özgüven eksikliği kanısının aksine o, kendi benliğiyle barışık bir kişilik olmasıyla tanınır. Marta’nın hayat felsefesini filmden bir kareyle size anlatabilirim. Filmin ilk sahnelerinde, fazla göze batmayan bu kız; gidip yakışıklı diye algılanan, erkeklere teklifte bulunuyor. Sebebi ise çok basit.

Reddedileceksem en azından tipi iyi biri tarafından reddedileyim.

Hayatı bu denli laylom yaşarken birlikte olduğu yakışıklı erkek arkadaşını nedeni belli olmayan sebeplerden ötürü terk eder. Üç ay gibi bir kısa sürede bir sanatçıya aşık olurken bulur kendini. Filmin genel atmosferinde, Sanatçı Gabriale ile yaşadığı – samimiyetten uzak- aşkları bulunuyor. Gabriele bir gün Paris’te bir iş teklifi alır ve gitmek istemese de Martanın ısrarıyla gider. Marta uzaktan ilişkiyi yürütebileceklerini düşünmektedir. Hesaba katmadığı şey ise ev arkadaşlarıdır. Marta’nın çocukluk arkadaşları; bu uzaktan ilişkinin en büyük tehdidi haline gelirken, Marta aynı zamanda gittikçe tükenmeye başlayan akciğerleriyle uğraşmaktadır. Genç kız, uygun bir döner bulmak için yıllardır bekliyor; daha bekleyecek ne kadar zamanı kaldı bilmiyordur.

Gelelim Filmin Yorumuna

Keşke Benim Olsan 2 filmi birçok eksiği bulunan, izlerken bir dizinin herhangi bir bölümü izliyormuş hissiyatı uyandıran bir yapım. Başlangıç sahnesinde bir hastalığın varlığını anlıyoruz. Bunu film boyunda drama bağlayarak bize göstermemeleri güzel olmuş. Böyle bir konu bizde olsaydı eğer Marta ağlamaktan ölmüştü film boyunca.

Filmin ilerleyen sahneleri ; Marta’nın çocukluk arkadaşlarına dağıtılmıştır. Özellikle Federica’nın olduğu sahnelerin izlemeye değer olduğunu söyleyebilirim. Sapık patronlarına boyun eğmeden, onun ipliğini pazara çıkarması çok etkileyiciyle kesinlikle. Filmin yönetmen koltuğunda Claudio Norza bulunurken filmin imdb puanı 5.1/10. Ortalamanın fazla altında kalmış ne yazık ki.

Son olarak söyleyebilirim ki Keşke Benim Olsan 2 Filmi, klişe olan hastalığı kendine konu yapmakla kalmamış, bu klişenin sonunu da getirememiş, oyunculuk açısından da proje açısından da zayıf kalmış bir yapım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.