Kaliforniya’da Noel Şehir Işıkları Film Konusu ve Yorumu

Kaliforniya’da Noel Şehir Işıkları Film Konusu ve Yorumu adlı yazıda okuyucular; Kaliforniya’da Noel Şehir Işıkları filminin konusuna, yorumlarına, yönetmenine, oyuncu kadrosuna, imdb puanına ve analizlerine ulaşabilirler. Bilgitutuk.com…

Zıtlıklarla dolu yaşam biçimi senaristlerin her zaman çok işine yaramıştır. Zengin ve şehrin karmaşasına alışkın başrol erkek ile münzevi bir yaşam süren taşra kızının bir gün yollarının kesişmesi es geçilemez bir hikayedir elbette. 2020 tarihinde yayınlanan, Shaun Paul Piccinino’nun yönetmenliğini üstlendiği; Kaliforniya’da Noel adlı filmin konusu da tam olarak bunun üzerine yoğunlaşıyor. Şehirden küçük bir bir çiftliğe yolu düşen Joseph; bu çiftliği işleten güçlü ve güzel kız Callie ile tanışır, dolayısıyla aralarında bir çekime başlar. Sürtüşmeyi de beraberinde getiren bu çekimin ardından birbirlerine aşık olurlar ve film orada son bulur. Devam filmi ise ondan bir yıl sonra gelir.

Kaliforniya’da Noel Şehir Işıkları Filmi ise; aşkları dolu dizgin devam eden Joseph ve Callie’nin, şehir hayatında şekil değiştiren ilişkilerini konu alıyor.

Kaliforniya’da Noel Şehir Işıkları Film Konusu

Callie, annesinin ölümünün ardından çiftlikteki işlerle ve kardeşiyle ilgilenir, bunu yaparken de yanında daima Joseph’i bulur. Onun hayatına girmesinin ardından tam bir yıl geçmiş ve ikinci Noel yaklaşmaktadır. Tam o sırada hiç beklemediği bir teklif alır Joseph’den. Evlenmek istiyordur genç adam onunla ve hiç tereddüt etmeden bu teklifi kabul eder.

Joseph, sonsuza kadar çiftlikte yaşayacağını düşünürken; bir gün şirketindeki bir çalışan onu ziyaret eder ve ona annesinin şirketi bırakarak yoga hocasıyla gittiğini söyler. İşin kötü yanı ise şirketi, çok umursamaz ve yeteneksiz birine emaret etmiştir Callie’yi de yanına alarak Kaliforniya’dan San Francisco’ya geçerler. Amaçları işleri toparlayana kadar kalmak, ardından Noel olmadan çiftliğe geri dönmektir. Callie, alışkın olduğu çiftlik hayatından bambaşka bir yaşama adım atmış; tuhaf bir şekilde yavaş yavaş bu yaşama adapte olmaya başlamıştır. Öyle ki artık kardeşini aramaz oradaki işleri merak etmez olur. Zaman geçtikçe Joseph ile yanlış anlaşılmaların önüne geçemeyen Callie, parmağındaki yüzüğün yavaş yavaş gevşemeye başladığın fark edecektir.

Gelelim Filmin Yorumuna

Öncelikle söyleyebilirim ki iki farlı yaşam arasındaki geçişler göz dolduruyordu. Mütevazı çiftlik hayatı ile büyük bir şehrin şaşaalı yaşamı arasındaki tek ortak nokta müziklerdi. Müzikleri çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Hikayenin tezatlıkları arsındaki dengeyi iyi kuruyordu. Filmin imdb puanı şimdilik 6.7/10. İlk filmin üzerinde olmasına rağmen, filmin ruhu ilkinden biraz eksikti. Tesadüfler fazla zorlama oyuncular ise fazla karikatürizeydi.

Sonuç olarak her şeyi bir kenara bırakırsak, Kaliforniya’da Noel Şehir Işıkları filmi; masalsı bir yapım olması yönüyle gerçekçi eleştirilerin sivriliğini körelten, eğlenceli bir hikaye olmuş.

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Lauren Swickard – Callie
  • Josh Swickard – Joseph
  • Ali Afshar – Leo
  • David del Rio – Manny
  • Natalia Manny – Hannah
  • Noah James – Owen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.