İdeal Bir Anne Dizi Konusu ve Yorumu

İdeal Bir Anne dizi konusu ve yorumu adlı yazıda okuyucular; dizinin konusuna, oyuncu kadrosuna, yönetmenine ve kişisel analizlerime ulaşabilirler. Keyifli okumalar. Bilgitutuk.com…

ideal-bir-anne-dizi-konusu-yorumu-oyunculari

Netflix platformu orijinal yapımların yanı sıra zamanında yayınlanmış yapımları da kendi bünyesine katmaktan geri kalmıyor. Bu yapımlardan biri de kısa ve etkili hikayesiyle 4 bölümlük İdeal Bir Anne Dizisi. Suç ve drama türündeki dizinin yönetmen koltuğunda Fred Garson oturmaktadır. Fransa, Almanya ve Belçika ortak yapımı olan dizinin Orijinal dli Fransızcadır. 45 dakikalık bölümlerden oluşan dizinin oyuncu kadrosunda; Julie Gayet, Tomer Sisley, Eden Ducourant, Andreas Pietschmann, Cyril Guei, Fredeique Tirmont, Sylvain Dieuaide, Maxim Driesen gibi isimler yer almaktadır.

İdeal Bir Anne Dizi Konusu

Helene ,Berlin’de yaşayan ve düzenli hayatı olan bir kadındır. Doğum gününü kutladığı akşamın sabahında, Paris’te üniversite okumakta olan kızından telefon alır. Zengin bir ailenin tek varisini öldürmekten suçlanıyordur kızı. Ne yapacağını şaşırır ve kendini hemen Paris uçağında bulur, yıllardır gitmediği memleketine uçarken. Paris’e gittiğinde kızı gözaltına alınmıştır. Bir an önce avukata ihtiyacı olan Helene, 25 yıldır görmediği eski sevgilisi Vincent’den yardım ister.

Genç kızın avukatlığını üstlenen Vincent, dava hakkında bilgiler topladıkça Anna’ya olan güvenini kaybetmeye başlar tabi Helene’de. Çünkü Anna cinayet gecesi ile ilgili yalanlar söylemiştir. O gece söylediği her şey yalandır, tecavüze uğraması dışında. Cinayet aletinde parmak izi ve maktulün tırnaklarında Anna’nın DNA’sı çıkmıştır. Tüm bunlara rağmen genç kız, o gece eve başka birinin geldiğini ve cinayeti o adamın işlediğini söyler. Polis Anna’ya suçlu gözüyle bakarken sadece bir kişi ona güvenir. Annesi Helene Berg. Peki Helene, haksız yere cinayetle suçlanan bir masuma mı yoksa usta bir yalancıya mı inanmaktadır?

Dizi Beklentiyi Karşıladı mı?

Benim cevabım, ‘Eh işte‘ olacaktır. Dizinin en sevdiğim yanı hiç kuşkusuz bölümlerin azlığı olmuştur. Tamam yapım insanları sıkmamak için elinden geleni yapıp her sekansa bir düğüm veya bir çözüm sıkıştırıyor fakat bir şeyler eksik kalmış. Oyunculuklar ortalamaydı. Karakterlerin gelişim sürecini izlemek isterdim fakat yapım bizi bundan mahrum bırakıyor. Özellikle de ailenin babasının pasif ve arada kalmış tavırlarına ben anlam veremedim. O karakteri daha iyi işleyebilirlerdi. Son bölümdeki her şeyin çözülmesi ve mantıklı bir yere bağlanmasını sevdim.

İdeal Bir Anne dizisi olağan üstü yaratıcılık gerektirmeyen hikayesiyle izleyenin hafızalarına kazınacak bir yapım değildi. Zamanınız varsa çok beklentiye girmeden izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.