Güneşin Karanlığında Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Güneşin karanlığında dizi konusu ve yorumu adlı yazıda okuyucular; dizinin oyuncu kadrosuna, yorumlarına, konusuna, imdb puanına, yönetmenine ve kişisel analizlerime ulaşabilirler. Keyifli okumalar. bilgitutuk.com

güneşin-karanlığında-dizi-konusu-ve-yorumu

Netflix orijinal dizilerinden olan Güneşin Karanlığı dizisi 13 Mayıs 2022 tarihinde izleyicisiyle buluştu. Çoğu yapım gibi bu dizi de kaynağını kitaplardan alıyor. Suç, hukuk ve gizem üçlemesene sahip dizinin yaratıcısı Emmy ödüllü David E. Kelley. Dünyada beyazperde pazarında birçok alıcısı bulunan avukatlık konulu yapımlar kimi zaman başarılı olurken, kimi zaman da izleyiciyi hayal kırıklığına uğratıyor. Peki bu dizi hayal kırıklığı yaratanlardan mı yoksa hakkını verenlerden mi?

Güneşin Karanlığı Dizi Konusu

Güneşin karanlığında dizisiklasik‘ otoparkta işlenen bir cinayetle başlıyor. Zaman ilerledikçe öldürülen adamın kimliği ortaya çıkar. Avukat Jerry Vincent. Başarılı avukatın katili aranırken Jerrry, haftalar önce kendisine bir şey olması halinde bürosunun Avukat Mickey Haller’e bırakılmasını vasiyet etmiştir. Mickey Heller bir yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu ilaçlara bağımlı hale gelmiş ve bürosu neredeyse batmak üzere olan bir avukat. İki başarısız evliliği ve bir kızı var. Bağımlılığı sebebiyle gözden düşmüş fakat işinde çok iyi.

Mickey, Jerry’nin tüm işlerini devralır buna tüm Los Angeles tarafından bilinen büyük Trevor Elliot davası da dahil. Bu dava Mickey için arınma davası olacaktır . Fakat Jerry miras olarak ona sadece davalarını değil aynı zamanda katilini de bırakmıştır. Çünkü avukatın ölümüne sebep olan dava Mickeyi’in ellerindedir artık ve bir sonraki hedef büyük ihtimalle kendisidir.

Dizinin Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

the-lincoln-lawyer

Manuel Garcia Rulfo, başarılı oyuncu Mickey Heller rolünü canlandırmaktadır. Zeki, kurnaz ve işkolik olan Mickey işinde oldukça başarılıdır. Birçok suçluyu ipten alabilecek beceriye sahip genç adam sörf yaptığı sırada bir kaza geçirir ve bir yıl boyunca bağımlı olarak yaşar. Ta ki meslektaşı ona bürosunu miras bırakana kadar. Eski karısı Maggie’ye hala aşıktır. Onu geri kazanmak için çalışmalara girmekten kaçınmaz. Eski karısı ve onun sevgilisiyle çalışmaktan rahatsız olmayacak kadar rahat bir kişiliğe sahip. Onun için gerçek suçlu yada masum yoktur. Onun tek hedefi kazanmaktır. Vicdanını işine karıştırmaz. En verimli çalışma yeri arabasıdır.

Netfli- dizileri- güneşin-karanlığında

Neve Campbell, başarılı oyuncu Mickey’in ilk karısı Maggie’ye hayat vermektedir. İdealist bir kişiliğe sahip olan Maggie zeki ve saygı duyulacak bir savcıdır. Tek hedefi gerçek suçluları içeriye atmak. Vicdan azabı duyacak bir şey yapmaktan kaçınır. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında soğuk gibi görünse de kalbi yumuşak ve çok kırılgan. Mickey’e hala aşık ve onun düzelmesini içten içe bekler.

Netflix-dizileri-güneşin-karanlığında

Becki Newton, Mickey’in ikinci karısı Lorna karakterine hayat vermektedir. Lorna, neşeli becerikli bir kişiliğe sahiptir. Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çeker. Mickey’in bürosunda çalışır ve onun eli ayağı gibi olmuştur. Mickey ile başarısız bir evlilik geçirmiş fakat bunu bir hata olarak görmemektedir. Çünkü içten içe hala ona karşı duyguları vardır. İçinde ne yaşarsa yaşasın dışarıya çok belli etmez. Mickey’in özel dedektifi Cisco ile birliktedir.

Netflix-dizileri-ve- güneşin-karanlığında-oyuncuları

Chistopher Gorham, başarılı oyuncu Trover Elliot karakterine hayat vermektedir. Bir oyun şirketinin dahi ceosu olan Trover karısını ve onun sevgilisini öldürmekten suçlanıyordur. Tek arzusu suçsuzluğunun ispatlanması olan başarılı iş adamı bunun için Mickey’e güvenmeye karar verir. İnatçı ve içerisinde gizli sırlar barındıran bir kişiliğe sahiptir. Dizinin kara kutusu ve gizem bölümünün en önemli karakteridir.

Güneşin Karanlığında Dizisi Beklentiyi Karşıladı mı?

Benim cevabım ‘ Evet ‘ olacaktır. Dizi klasik yabancı yapımların tutan senaryolarından biriydi hiç kuşkusuz. Her şeyini kaybetmiş bir adam birden maceranın içerisinde buluyor kendini. Üstelik içerisinde bulunduğu durum pandoranın kutusu gibi her bölüm ayrı bir sır perdesini aralıyor. Bu olayların yanına bir de küçük küçük çerezlik davalar eklenince tadından yenmez oluyor dizi. Mickey karakterinin davaları çözmek için uyguladığı ilginç yöntemler izlenmeye değerdi. Küçük davalardan son anda haberdar olması, müvekkillerini dahi tanımadan kendini mahkemede savunma yaparken bulması dizinin temposunu arttırıyordu.

Güneşin karanlığında dizisi tam kıvamında bir yapım olmuş. Ne fazla ne de eksik. Akıl oyunları, gizem ve hukuk konulu yapımları izlemeyi seviyorsanız bir şans verebilirsiniz. Dizinin İmdb puanı 7.7/10.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.