Gecenin Dişleri Filmi Konusu ve Yorumu- Vampir Filmlerindeki Düşüş

Gecenin dişleri filmi konusu ve yorumu adlı yazımda; filmin konusuna, yorumlarına ve oyuncu kadrosuna değineceğim. Keyifli okumalar.

Geçtiğimiz günlerde Netflix platformunda bir film yayınlandı. Filmin afişlerinde; çok fazla aşina olduğumuz yüzler olmasa da,  filmin konusu çok fazla alışık olduğumuz bir kolay sunumdu.

Vampirler.

Geçmişten gelen efsanelerin en absürt ürünü olan bu mitolojik varlıklar; yıllar içerisinde birçok film ve kitapta, kendilerini başrol ilan etmeyi başarmışlardır. Bunun nedeni ise ilgi çekici olmaları. Gün ışığına çıkamamaları, temel gıdalarını insan kanı olması ve her birinin –senaristin hayal gücüne göre– değişik yeteneklerinin bulunması, onların olduğu yapımları alıcısı bol bir ürüne çeviriyordu. Değinmeden geçemeyeceğim bir olay daha var ki mutlaka yakışıklı yada güzel vampirin, avı olan insana aşık olması. Peki ülkemiz de de örnekleri bulunan ve son zamanlarda popülerliğini bil hayli yitirmiş bu konunun üzerine gitmek mantıklı mı? Gecenin dişleri filmi; vampir kız, insan oğlan imkansızlığını bir mafya filmi edasıyla izleyicisine servis ederek, vampirlerin sonunu getirecek büyük bir adım atıyor.

gecenin-dişleri-filmi-konusu-yorumları-bilgitutuk.com

Gelelim Gecenin Dişleri Filminin Konusuna

Benny Perez; üvey abisi Jay Perez’in aksine kendine özgüveni olmayan, büyükannesiyle yaşayan, üniversite öğrencisi bir genç. Bir gece abisinin özel şoförlük yaptığı aracı alarak Jay’ın yerine işe çıkar. Görevi ise çok basittir. iki genç kızı evlerinden alıp gideceği partilere götürmek. Kendisini Jay olarak tanıtan Benny; bu gizemli kızlarda bir tuhaflık olduğunu, ilk parti için girdikleri evden içi kan dolu bir valiz parayla çıktıklarından anlayacaktır.

Kızların hedefi; o bölgenin sahibi olmak isteyen Victorun emrini yerine getirerek, 5 vampir üyesini öldürmek. Victor; vampirlerin yaşaması için tahsil edilmiş bölgenin dışına çıkmak hırsıyla yanıp tutuşurken, 5 büyük üyenin ona karşı gelmesini engellemek için bir gecede hepsini yok etmeyi planlar. Kızların yardımıyla planı tıkır tıkır işlerken, şoförlerini hiç hesaba katmamıştır. Hesaba katmadığı başka bir şey  ise kızlarından birinin şoförleri Benny’e aşık olması.

Gecenin Dişleri Filmi Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Çok basit bir mafya filmi izledim ben. Victor adlı mafya babası, bölgedeki hakimiyetini sağlamak amacıyla önüne çıkabilecek herkesi bir gecede öldürtüyor. Yalnız bizim Victor burada vampir elbette, mafya babası değil. Yavaş başlayan filme temposu belki yükselir umuduyla devam ediyorsunuz ama tempo hala yavaş. Film iki saate yakın fakat bana 4 saatlik Hint filmlerinden bile uzun geldi. Bunun nedeni; sıradan bir konuyu derinlikten ve oyunculuktan yoksun karakterlere büründürerek anlatmaya çalışmaları. Filmin içerisinde ne korku ne gerilim nede bir mesaj vardı. Komik bir vampir- aksiyon filmi çekmeye çalışmışlar, olduğu kadarıyla…

netflix-filmleri

Yıllar önce çekilmiş ve pazarlanmış olsaydı başarılı diyebilirdim. Fakat sinema dünyası yaratıcılığın ve emeğin hat safhaya ulaştığı birçok yapıma imza atıyorken, böyle basit filmler pek yakışmıyor bu piyasaya.

Film de Benny karakterine ayrı bir parantez açmak istiyorum izninizle. En rahatsız olduğum karakter olmasının yanı sıra filmdeki en tutarsız insandı. Hadi arabana iki vampir kız bindi tamam bilmeden aldın, sonra niye büyükannenin yaşadığı eve götürüyorsun onları. Böyle torun düşman başına vallahi. Kızlar, gözlerinin önünde iki adamı kanlarını emerek öldürüyor, bizim şoför alıp bunları eve götürüyor, bu da yetmezmiş gibi hem onların hayatını kurtarıyor hem de içlerinden birine âşık oluyor. Sus mantığım susss…

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Debby Ryan– Blaire
  • Jorge Lendeborg– Benny Perez
  • Alfie Allen- Victor
  • Lucy Fry–  Zoe
  • Raul Castillo– Jay Perez
  • Ash Santoz- Maria

Gecenin Dişleri filmi konusu ve yorumlarına değindiğim yazımı beğendiyseniz; film tavsiyelerinde ve eleştirilerinde bulunduğum bilgitutuk.com site adresime sizleri bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.