Cennete Hoş Geldiniz Dizi Konusu ve Yorumları

Cennete hoş geldiniz dizi konusu ve yorumları adlı yazıda; dizinin konusuna, yorumlarına, oyuncu kadrosuna, yönetmenine, imdb puanına ve kişisel izlenimlerime ulaşabilirsiniz. İyi okumalar. Bilgitutuk.com.

cennete-hos-geldiniz-dizi

6 Mayıs 2022 tarihinde Netflix platformu 8 bölümden oluşan bir İspanyol dizisini yayına sürdü. Yönetmen koltuğunda Daniel Beymayar ve Menna Fite’nin oturduğu Cennete hoş geldiniz, her ne kadar büyük kesimler tarafından eleştiriye maruz kalsa da şu anda en çok izlenenler de bir numara. Eee ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz . Dürüst olmam gerekirse benim bu diziyi izleme sebebim de 1 numara da olması. Merak ettim Squid Game ile karşılaştırılan bu sürükleyici gençlik dizisini. Söylenildiği kadar kötü mü yoksa önyargılı kesimin linç yağmuru mu?

Cennete Hoş Geldiniz Dizi Konusu

Cennete hoş geldiniz dizisi Zoa adlı 19 yaşındaki bir kıza gelen mesaj ile başlıyor. Annesi bağımlı babası ise sorumsuz olan bu genç kız bir de kız kardeşine ebeveynlik yapmak zorunda kalıyordur. Tüm bu yükün ağır geldiği anda büyük bir parti daveti alır ve kabul eder. Hayatında bir defa olsun kendi için bir şeyler yapmak istiyordur. Çılgınca eğlenmektir tek niyeti. Parti bir adada gerçekleşir üstelik 100 davetli bulunmaktadır. Müzikler harika, ortam güzel, içkiler sınırsızdır. Gecenin ilerleyen saatlerinde davetlilerden 5 kişinin bilekliğinde ışık yanmaya başlar. Bu seçilmiş 5 kişi adanın sahipleri tarafından üretilen özel içecekleri içmeye hak kazanmışlardır. Bunlardan biri de Zoa. İçecekler içilir her şey yolundadır fakat sabah uyandıklarında herkes gitmiştir. Üstelik sadece içeceği içen 5 kişi adada kalır. Adanın liderleri Astrid ve Erik onları sevecenlikle karşılar. Teknenin birkaç gün içerisini geleceğini söylerler. O zamana kadar da onları onur konukları kabul edip adanın işleyişi hakkında bilgi sunmaya başlarlar.

Ada da bir avuç insan yaşamaktadır. Bunun yanında sadece gençlerden oluşan ada halkında çocuk bulunmaz. Kapsül şeklindeki içi görülen evlerde yaşıyorlar ve doğadan yararlanarak hayat sürüyorlar. Yakın bir zamanda iklim değişikliği olacağını bundan dolayı bütün insanlığın yok olacağını düşünen bu grup, kendilerini bir nevi kurtarıcı olarak görüyorlar. Zoa ve grubunu da adada kalmaları için gizli gizli ikna etmeye başlarlar. Bunu da yanlarına yerleştirdikleri ve bağ adı verdikleri insanlarla yapıyorlar. Günler geçer kimileri kendi isteğiyle adada kalır fakat gitmek isteyenlere o tekne bir türlü gelmez. Adanın gerçek yüzünü keşfeden gençler kendilerini kurtarmanın yolunu ararken zorlu bir mücadeleye girerler. Zira karşılarında iki tane hedefi için her şeyi yapan lider ve onlara itaat eden insanlar vardır.

cennete-hos-geldiniz

Cennete Hoş Geldiniz Dizi Karakterleri

Amaia Aberasturi, Zoa karakterini canlandırmaktadır. Güçlü, liderlik özelliğine sahip Zoa zaman içerisinde adada dönen sırları fark eder ve kaçmanın yollarını arar. İnatçı kişiliği adadaki insanların başına bela olmaktadır. Başka bir deyişle ona kimse istemediği bir şeyi yaptıramaz.

Belida Pereğrin, ünlü bir İnfluencer olan Africa karakterine hayat vermektedir. Sevimli eğlenceli bir kişiliğe sahip Africa adaya düşen 5 gençten biridir. Bağı Erik’e anlamsız bir şekilde saplantılıdır. Adada kalmayı kabul eder aynı zamanda adaya da kolaylıkla uyum sağlar.

Tomas Aguilera, Charly karakterine hayat vermektedir. Eğlenmeyi seven girdiği her ortama uyum sağlayan bu karakterin ne yazık ki geçmişinden gelen bir pişmanlığı vardır. 5 yaşında ölen kız kardeşinin vicdan azabını hala taşır ayrıca aile üyeleri tarafından pek sevilmemektedir. Adaya düştüğünde ilk başlarda kalmak istese de zaman içerisinde Zoa ile planlar yapar ve kaçmanın yollarını arar. Maika ile birbirlerinden hoşlanırlar.

İbon, grubun en uysal gencidir. Kendi isteğiyle adada kalmayı seçer. Nedeni ise babasının ona seçtiği hayattan kaçması. Bir şirket sahibi olan babası oğlunu varis olarak yetiştirir fakat İbon’un tek hayali piyano çalmak. Adada yaşayan Alma adlı genç kadına aşıktır.

Amaia Salamanca, Astrid karakterine hayat vermektedir. Adanın lideri olan Astrid sevimli yüzünün ardında acımaz bir kadını saklar ve Erik’i her şeyden kıskanır. Özellikle de Africa’dan. İstekleri doğrultusunda yapamayacağı şey yok.

Guillermo Pfening, Erik karakterine hayat vermektedir. AStrid’e göre daha merhametli ve cana yakın görünür fakat o da günün sonunda elini kana bulamaktan çekinmez.

Berta Castane, Zoa’nın kardeşi Gabi karakterine hayat vermektedir. Kendisi en az ablası kadar inatçı ve dediğim dedik biri. Ablası kayıp olduğunda onun peşine düşer ve bir adanın varlığından haberdar olur. O adaya gitmenin yollarını aramaya başlar. Tek ailesi olan ablasına her en olursa olsun ulaşmak zorundadır.

cennete-hoş -geldiniz-oyuncu-ve-konusu

Dizi Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Benim cevabım ,ortalama, olacaktır. Tamam mükemmel bir dizi izlemedim fakat bu kadar eleştiriyi hak edecek bir yapım da değildi. Kendi dinamiklerinde birçok diziden esinlenmiş fakat bunu ekrana iyi yansıtmışlar. Karakterlerin her birine hikaye yüklemeleri başarılıydı. Sadece Zoa üzerine yoğunlaşmış olsalardı benim de düşüncelerin değişebilirdi. Mantık açısından biraz uçuk. Nedeni ise her dönem 5 insan kayboluyor ayrıca bu insanlar aynı ülkeden. Fakat şunu da belirtmeliyim ki bu kaybolan insanlarda fakir ve kimsesiz bir kesim değil. Bu yüzden bu zamana kadar adayı keşfetmemeleri imkansız.

Cennete hoş geldiniz dizisi her ne kadar mantık hatalarıyla dolu olsa da görsel açısından sınıfı geçen bir yapım. Oyunculukları çok beğenemedim karakterlerin inişli çıkışlı halleri gerçeklikten uzaktı ne yazık ki. Dizinin imdb puanı şu ana kadar yapılan oylamalarla 5,3. Bu durum gösteriyor ki diziyi hoş bulmayan kısım bil hayli fazla.

2 Comments

 • Guzel yorumlamissiniz.
  Bikac sorum olacak siz ne dusunuyorsuz bu konular hakkında?
  En son sahnelerde kiz odada mahsur kaldi sizcd o odada ne vardi? Uydu calismaya basladi..
  Ve sizce liderleri oldurmeye calisan kimdi?
  Ve sizce neden insanlari olduruyorlar, bir sandala koyup yakiyorlar vs.. birkac soruda cevaplarimdan emin degilim:))

  • Lideri öldürmeye çalışan Orson olabilir. Lideri öldürüp Ulises’in üzerine atmaktı niyeti. Bunu Eloy’u korumak için yapmış olabilir. Fakat o tehdit mesajlarını gönderdiğini sanmıyorum. Sadece mesajları kendi lehi için kullanmış olabilir. Benim teorim bu:)
   Uydu olayını çok anlamadım fakat acil durumlar için yer tespiti olabilir. Sonuçta ada gizli bir yer.
   İnsanların öldürme nedenleri ise çok basit adadan kaçış yok. Ya oraya itaat edersin ya da ölürsün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.