Beni Çok Sev Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Beni Çok Sev Film Konusu ve Yorumu adlı yazıda okuyucular; filmin konusuna, yorumlarına, oyuncu kadrosuna, yönetmenine ve kişisel analizlerime ulaşabilirler. bilgitutuk.com…

Türk yapımı Beni Çok Sev filmi, geçtiğimiz günlerde Netflix platformunda yerini aldı. Filmin gerek oyuncu kadrosu gerekse de başarılı yönetmen Mehmet Ada Öztekin’in imzasını taşıması onu, henüz fragman halindeyken popüler bir noktaya taşımaya yetmişti.

Mehmet Ada Öztekin, 7. Koğuştaki mucize filmiyle oldukça ses getirmiş bir yönetmen. Açık konuşayım bu filmin de o filmden pek bir farkı yok. Beni çok sev filmi de bir baba ile kız üzerine odaklanan, yoğun dram içeren bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Gelelim Beni Çok Sev Filminin Konusuna

Film, Konya cezaevinde yatmakta olan Musa adlı mahkumla başlıyor. Musa, özel izin ile 14 yıldır görmediği kızının yanına bir günlüğüne gidecektir ve çok heyecanlıdır. Nedeni ise kızını, hayatın içine henüz bir yaşında bırakmış ve o günden sonra hiç görmemiştir. Komşusu Nuriye’yi tecavüzden kurtarırken eline bulaşan kan, onun 14 yılına mal olmuştur. Gardiyan Sedat işliğinde bir günlüğüne Konya’dan Antalya’ya giderken tem amacı kızından özür dilemek ve cezasını 3 yıl içerisinde tamamlayarak, onunla yeni bir hayat kurmaktı.

Musa, iyi niyetli merhametli bir adamdır fakat bir özelliği vardır ki gözü döndüğünde onu kimse durduramaz. Bu özelliğini, Antalya’nın en kirlenmiş mahallesinde yaşayan komşuları çok iyi bilmektedir. Musa’nın kızı yoncanın ve annesinin yaşadığı mahalle, uyuşturucu patronu Apo tarafından yönetilen kirli bir yerdir. Orada hayata tutunmak, keş yada fuhuş batağında düşmeden yaşamak, çok zordur. Musa, mahallesine gittiğinde Yoncayı, okuldan eve gelen bir kız olarak bulur ve çok sevinir. Korktuklarının olmaması onu mutlu etmiştir. Fakat Alzheimer hastası annesinin bir anlığına yerine gelen aklı, onun bildiği her şeyi yerle bir eder. Yonca diye tanıttıkları kız; Nuriye tarafından ayarlanmış, Musa ile alakası olmayan bir çocuk çıkmıştır. Kendi kızının başına gelenleri öğrendiğinde Musa, kurduğu tüm hayallerini bir tabancanın namlusuna yerleştirir. Mahalle, Musa’nın bir günlüğüne aldığı izinden sonra asla eskisi gibi olmayacaktır.

Film Konusu İtibariyle Beklentiyi Karşıladı mı?

Sarp Akkaya’nın yürek burkan oyunculuğu, Songül Öden’nin duru bakışları, Ercan Kesal ve Füsun Demirel’in  olduğu bir filme kötü demek hiç kimsenin haddine değildir kesinlikle. Oyuncular, mekanlar, hikayenin akışı, izleyiciyi tatmin edecek düzeydeydi. Film hakkında tek söyleyebileceğim şey ağır dram içermesi. Türk filmleri, ya çok fazla ağır dram içeriyor yada absürt bir komedi. Ortasını tutturduğumuz zaman kesinlikle daha iyi olacaktır. Çünkü filmler hayat gibidir ve hayat her zaman dram yada komediden ibaret değil. Filmin hakkını yememek gerekiyor. En azından o kadar ağır dramdan sonra son sahnede bir umut ışığı filizlendirdi. Zaten yönetmenin diğer yapımlarına da bakarsanız bunu görürsünüz.

Kısacası Beni Çok Sev filmi tek hayali evladı olan bir babanın, gerçeklerin zulmünden kaçamayışını konu alıyor.

Filmin Oyuncu Kadrosu

  • Sarp Akkaya – Musa
  • Erdal Kesal – Sedat
  • Songül Öden – Nuriye
  • Füsun Demirel – Nebahat
  • Aleyna Özgeçen– Leyla- Yonca
  • Ali Seçkiner Alıcı- Apo
  • Ushan Çakır – Müfettiş
  • Doğukan Polat– Müfettiş   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.