Aşk 101 Dizisi İkinci Sezon İncelemesi ve Konusu- Final Doğru Karar

Aşk 101 ikinci sezon konusu ve incelemesibilgitutuk.com.

Netflix platformuna çektiğimiz yerli dizimiz olan Aşk 101, ikinci sezonu ile geçtiğimiz günlerde izleyicisiyle buluştu. İlk sezonun çok izlenmesinden mi ikinci sezon çekildi yoksa ilk sezona yapılan eleştirilerden mi ikinci sezon final sezonu oldu bilinmez. Bana göre zayıf olan hikayesi; sadece iki sezonluk bir ömür biçti diziye.

Gelelim Aşk 101 Dizisinin İkinci Sezonunun İncelemesine.

Dizi geçen sezon öğrencilerin okuldan atılmasıyla bitmişti. İkinci sezon ise; Necdet’in müdür olması ve okuldan attığı öğrencileri kendine itaat etmek şartıyla okula geri almasıyla başlıyor. Ekibin dönüş amacı; Necdet’in Işığı atmak için onları tehdit etmesi, yoksa hiçbirinin dönmeye niyetleri yoktur kesinlikle.

ask-101-konusu-bilgitutuk.com

Bütün bunları öğrenen Işık ise; İl Milli Eğitim Müdürünün önünde Necdet’ten intikamını alır ve okuldan atılır. Ekibin amacı Işığı okula geri almaktır artık bunun da tek yolu Necdet’i müdürlükten atmaktır İl Milli Eğitim Müdürünün kızı Osman’la aynı sınıfa gider ve Osman’a ilgisi vardır. Ekip; bu durumu kullanmaya karar verdikten sonra müdürün kızı Elif’i de ekibe dahil eder. Okulda, müdür koltuğuna en uygun adayı bulurlar. Refik hoca. Özgüveni müdür olmaya elverişli olmayan bu coğrafya hocasını öyle ikna ediyorlar ki müdür olabileceğine, adamın yürüyüşü değişiyor. Bir insana 40 kere bir şey derseniz o insanda öyle olduğuna inanır.

Burcu ve Kemalin ise ergenleri aratmayacak gelgit ilişkisine dizi boyunca bir anlam veremedim. Bu kadar iyi iki oyuncunun bir senaristin elinde bu denli kurban edilmesini hayretle izliyorsunuz. Neden ayrılıyorlar ya da neden barışıyorlar anlamadım. Umarım siz anlarsınız.

Dizi Beklentiyi Karşıladı Mı?

aşk-101-ikinci sezon inceleme

Aşk 101 dizisi, sınav stresinin ve gelecek kaygısının öğrenciler üzerinde etkisini ekrana getiriyordu kendi tarzıyla elbette. Abartılı yani. Olsun en azından toplumsal bir mesaj vermeye çalışmış bu da bir şey.

Yıllar sonra arkadaşlarıyla bir araya gelen Işıktan biraz olsun umudum vardı; fakat o da hüsran çıktı. Çok havada bir final yaptılar. Sanki, olsun da bitsin haydi der gibiydi. Burcu ve Kemal öğretmenin yaşlılık hallerine hiç değinmek bile istemiyorum.

Netflix; ülkemizi dünyaya tanıtmak için çok güzel bir platform ve böyle kalitesiz yapımlarla o pazara çıkmak pek akıl karı değil. Çok abartılı ve sadece popüler oyuncuların arkasına saklanarak reyting kasmaya çalışan bir senaryo izledim ben o kadar.

Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in uyumu bu dizide tamamen çöpe gitmiş. İkili Yargı adlı dizide tekrar bir araya geliyor ve bu sefer sağlam bir senaryoyla. O diziye harcadığınız zamanı kesinlikle bu diziye ayırmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.