Army Of The Dead -Netflix Film Yorum: Kungfu Yapan Zombiler

Ah be zombiler nedir bu beyazperdeden çektiğiniz sizin. Her sene o yada bu sebepten, o yada bu kanalın orijinal içeriği olabiliyorsunuz. İçerikler orijinalde zombiler aynı be. Yok ama hakkını yememek gerekiyor. Army of the Dead mensubu zombilerimizin eşi benzeri yok. Öyle ki bu arkadaşlar; hem evleniyor hem de çocuk doğurabiliyor, anlayacağınız yeni doğan ünitesinde zombilere rastlamak mümkün bu filmde. Abartıyorum tabi. Aman canım Netflix abartmış bende biraz süslesem ne olacak.

Ölüler ordusu namı diyar Army of the Dead  filmimizin konusuna gelelim. Las Vegas’da bir konteynırın kaza yapmasıyla başlıyor film. Konteynırın içerisinden bir yaratık çıkıyor ve herkesi dönüştürüyor. O zombinin neden orada olduğuna ve nereye götürüldüğüne yada nasıl dönüştüğüne dair elimizde resmi bir bilgi yok elbette. Aylar içerisinde bütün Vegas zombi olur ve şehir konteynırlarla ablukaya alınır. Şehre girmek yasak. Şehirde Amerikan yasası geçersiz. Şehir alfalardan oluşan akıllı bir zombi grubun kontrolündedir artık. Buraya kadar tamam. Filmin ana konusuna ve bence imdb puanını oldukça düşüren kısmına gelelim. Çeşitli meziyetlere sahip paralı askerlerden oluşan bir grubun, şehirdeki bir kumarhanedeki kasayı soymak istemesiyle hareketlilik başlıyor. Üstelik çok fazla zamanları yoktur. Hükümet birkaç gün içerisinde şehri bombalayacaktır….

Army of the Dead Filmini izlemek için üç sebep…

  • Aksiyon sahneleri: Çok severim. Aksiyon sahneleri iyi yapıldığında tadından yenmiyor. Bu filmde de en beğendiğim yeri orasıydı. Öyle ki cılız zombiler bile koca koca insanlara kroşe atabiliyorlardı. Army of the dead filmi o konuda kendini baya aşmış.
  • Zombi kraliçe: Valla helal olsun kadına koskoca kralın tek eşi olmayı başarmış. Onlarda bizimkilerde olduğu gibi haremcilik sistemi yok elbette.
  • Ölüler şaşırtıyor: Army of the dead alemindeki ölüler çok hızlı ve zeki yani insan gibiler anlayacağınız. İnsandan farkı onlar kolay kolay ölemiyorlar. Kafalarına kurşun gelmediği sürece, elbette bunun çözümünü de sayın zombi kralı bulmuş. Kafasına kask takıyor adam, bu durumda da bize helal olsun demekten başka bir şey kalmıyor.
army-of-the-dead-konusu-yorumları

Film bekleneni karşıladı mı?

Evet yada hayır demek istemiyorum. Neden diyorum neden karakterleri böyle ucuz seçtiniz. O kadar kopyala yapıştır yazılmışlar ki kendimi 90’lar hatta 80’ler aksiyon filmi izliyor sandım. Yıl 2021. Tamam anlıyorum konu bulmakta zorlanıyorsunuz zombilere sarmanız o yüzden fakat karakterleri en azından ucuz yapmasaydınız. Oyuncuları da beğenmedim. Başrol oyuncusu sanki sokaktan son anda bulunmuş gibiydi. Konusu zaten klişenin dibi. Şehir konteynırlarla kapatılmış ama insanlar bir kapıdan girip çıkabiliyorlar. Zeki ölülerimiz de onu fark etmemişler. Gerçekten enteresan. Neyse evlenen ölülerin olduğu bir filmde ona takılmam mantıksız olacaktır. Filmde sadece ölülerin yaşantısına değinselerdi daha kaliteli olabilirdi. Zombilerin hayatı daha ilgi çekiciydi. Tek tesellim şu ki bu zombiler Türkiye uğramıyorlar. Amerikan kıtasına sıkışıp kalmışlar…

Bu kadar eleştirdim fakat filmin hakkını yememek gerekiyor. Film haftalar içerisinde 72 milyon izlenmeye ulaşmış. Amaç izlenmekse amaçlarına ulaşılmış fazlasıyla…

Başka analizlerle de ilgilenirseniz buyurun siteme...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.